Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vodafone miért akar nagy...

Vodafone miért akar nagy összegű kötbért felmondáskor, ha már 8 éve kötöttem a szerződést?

Figyelt kérdés

8 éve kötöttem vezetékes internetre szerződést az UPC-nál.

Mindig tisztességesen fizettem. Semmilyen készüléket nem vásároltam.

Most fel szeretném mondani a szerződést, de kötbért követelnek.


Ezek szerint a hűségidő sosem jár le?

Vagy kedvükre meghosszabithatják?

Vagy csak mert megvette őket a Vodafone (erről én tehetek?)

Fogyasztóvédelemhez érdemes fordulni?


Arra hivatkoznak hogy állitolag én kértem a hűségidő meghhosszabbitását, ami teljesen abszurd, hiszen ilyet sosem kérne senki.



2022. jan. 3. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi van a szerződésedben, amit kötöttél velük 8 éve?
2022. jan. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megint én.

" állitolag én kértem a hűségidő meghhosszabbitását, ami teljesen abszurd, hiszen ilyet sosem kérne senki."

Dehogynem. Arra ugyanis általában alacsonyabb havidíjat adnak.

2022. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Feltehetően a szerződésben az áll, hogy ha nem kéred a szerződés módosítását, akkor a hűségidőt automatikusan meghosszabbítod.

Szóval olvasd el a szerződésedet, figyelmesen.

2022. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Automatikusan nem tud a husegido meghosszabbodni, ilyet nem ismer a magyar jogrendszer, ez torvenytelen lenne.

Ezert szoktak mindenkit a husegido lejarta elott felhivni, hogy rabeszeljek a hosszabbitasra.

Ki kell kerni a hangfelvetelet az allitolagos meghosszabbitasnak vagy az altalad alairt szerodest (attol fugg, hpgy szerintuk milyen formaban hosszabbitottal).

2022. jan. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ki fogom kérni a hangfelvételt.


Azt el tudom képzelni hogy amikor felhívtak hogy szeretném-e meghosszabízani a szerződést elhadarták a telefonba hogy akkor a hűségidő is előlről kezdődik hiába járt már le régóta.

Viszont én ezt biztos nem kértem, csak annyit szerettem volna hogy továbbra is maradjon meg az internet kapcsolat, mivel a munkámhoz kell.

Szeribtem ebbe bele kényszerítettek engem. Én biztos hogy nem kértem ilyet.

2022. jan. 5. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!