Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jó eladó?...

Hogyan legyek jó eladó? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mit csinálhatnék, hogy jobb legyen a forgalmam, hogyan beszéljem rá úgymond az embereket hogy vegyenek?

Most kezdtem egy kis üzletben, és hát a forgalom amit csinálok katasztrófa. Először azt hittem, hogy biztos olyan napokon vagyok, mármint amúgy az első napok tényleg olyanok voltak, amin nincs nagy forgalom eleve, viszont visszanéztem az előző fogalmakat és azért volt eltérés így is...

Herbária üzletről van szó. Jó kis üzlet a termékekkel is tisztában vagyok, jó nyilván van olyan amivel még annyira nem, de javarészt ismerem őket. Szeretem is a helyet. Mosolygós vagyok, kedves.


Mit tudnék még tenni? Vagy többet beszéljek az emberekkel? De ha igen, akkor hogyan próbáljam meg rá vezetni? Hogy azért ne is legyek nyomulós?


Kérlek adjatok tanácsokat, ami beválhat.



2022. jan. 6. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Hirdesd az uzletet jobban, a bajod az sztem hogy nem olyan megy be aki tudja mit akar. Googlere fel van rakva? Facebook csoportokba is be dobhatsz linket az uzlethez, akcios utalvanyt barmit... Wolf gabor marketing bibliajat olvasd el
2022. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ez nem csak tőled függ. Biztos, hogy nagyon jó vagy, de sajnos ha az üzlet mondjuk rossz helyen van, vagy túlárazottak a termékek, vagy nagyon nagy a konkurencia, akkor hiába vagy kedves, ügyes, szimpatikus, az emberek nem fognak ott vásárolni.


Weboldalatok van? Az emberek megtalálnak titeket (fizikai értelemben, illetve google-n is)? Online rendeléseket, kiszállítást biztosítotok?


Van a bolt közelében konkurens üzlet? Én pl az összes bio és herbária terméket sajnos a drogéria láncokban szoktam megvenni (Müller, DM), mivel kb feleannyiba kerülnek náluk a dolgok :( Párszor betévedtem a BioBarát nevű bioboltba, de öt perc után kiszédültem, mert semmit nem lehet náluk versenyképes áron megvenni. Nekik is valszeg csak azért van jó forgalmuk, mert a lehető legjobb helyeken vannak üzleteik (Blaha, plázák, forgalmas helyek).

2022. jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért gondolom hogy nem megy jól, mert ketten vagyunk és a másik hölgynek jó a forgalma. Pl tegnap 50e, 60e-el több volt neki.

Egyébként Tesco soron van.. Az igaz, hogy nagyon drága ezt aláírom. Illetve kevesen is jönnek be, de gondolom meggyőzőbbnek kell lennem, csak ehhez kéne valami tanács.

Egyéb ötlet?

Nem vagyok közösségi oldalakon fent. De a könyvet majd megnézem mindenesetre.

2022. jan. 6. 11:57
 4/4 anonim válasza:

Értem. Akkor szerintem inkább a másik hölgytől kérdezd meg, hogyan szokta csinálni a dolgokat, de majdnem kizártnak tartom, hogy ez nagyrészt rajtatok múlik.


Vevői szemszögből írom, szóval elhiheted: nem különösebben érdekelnek az üzletben dolgozók, amikor vásárolni akarok.

-Ha tudom, mit akarok, bemegyek és megveszem. Ha nagyon drága, vagy nem pont olyan, amilyet kerestem, akkor távozom, és inkább megrendelem netről, mert olcsóbb és egyszerűbb.

-Ha nem tudom pontosan, mit akarok, akkor fontos, hogy az eladó kedves legyen és tudjon segíteni, tanácsot adni.

-Baromi idegesítő, mikor az eladó nyomakodós, "meggyőzős", rábeszélős, jön utánam mint a kiskutya, hogy miben segíthet, vagy esetleg már akkor megszólít, mikor még be se mentem a boltba. Szóval ezt ne csináld.


Szerintem inkább csak véletlen, hogy neked épp rosszabb napok jöttek. Függhet az időjárástól meg még ezer dologtól. Valszeg hozzátok főleg az idősebb korosztály jár, szóval akár az ő vásárlási szokásaik is szóba jöhetnek.

2022. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!