Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni? Többi lent!

Mit tudok tenni? Többi lent!

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja rendeltem, Aliexpressen, tegnapi nap már kaptam is az e-mailt, hogy a csomagom végre már Magyarországon van, átvette a futár szolgálat, vártam is erre az e-mailre vagy SMS-re (általába vagy DHL vagy ExpressOne hozza ki a csomagot), mai nap reggel kb: 8 fele meg is kaptam azt a SMS-t, hogy a DHL hozza ki a csomagomat, és csak már kikell fizetnem a szállítást. Ez furcsa volt mert, az Alin szoktam kifizetni a szállítást, megadtam a nagyon basic adataimat (nevem, és az e-mail cím) utána kérte hogy adjam meg a számlázási adatokat és a bankkártya adataimat, mondom akkor kifizetem majd PayPal-lal mert az automatikusan kitölt mindent számlázási adatot és stb, de nem irányított át az oldalra, szerencsére nem adtam meg sok adatot csak nevem és az email címem, egyből levágtam hogy itt valami nem kóser. Megnéztem másik gépemen hogy az URL-t hogy ugyanaz jön be mint a gépen, ugyanaz a csomagszám. Akkor levágtam már csalás áldozata lettem volna, ha nem figyelek.

Pedig nagy biztonsági érzetet adott az a telefonszám amiről jött a link, ugyan is erre jön minden internetes biztonsági kódom (PayPal, Google, Facebook és stb) meg hasonlók. Csak azt nem tudom hogy tudhatták meg a telefonszámomat, és már attól is félek tudják a lakcímemet. Azt nem tudom hogy sikerült de lehet phising áldozata vagyok így is, de nem szoktam gyanús oldalakra, pl. kalóz oldalak, meg hasonlók.

Telefonszámomat is csak akkor adom meg ha tudom megbízható a weboldal, vagy tudom nem átverés.

Mit tehetnék most? Mert nem tudom hogy, tudják mert ez nem véletlen egybeesés.



2022. jan. 13. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos nem a dhl volt?
2022. jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Biztos nem, megnéztem a csomagszámot is már, nem írt ki semmit.
2022. jan. 13. 17:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Másold be azt az sms-t ide!
2022. jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Itt van!

[link]

2022. jan. 13. 17:30
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen csak a link ez a lényeg
2022. jan. 13. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg kamu
2022. jan. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]


Virustotalon is rácsekkoltam és az ESET jelzett

2022. jan. 13. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!