Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tennél 3 milliárd forinttal?

Mit tennél 3 milliárd forinttal?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy az öledbe pottyan 3 milliárd forint teljesen legális, tiszta módon. Pl lottóval. Itt és msot.


1. Kinek mondanád el? Kinek nem? Adnál belő valakinek?


2. Mit cisnálnál a pénzzel?


Nem arra vagyok kíváncsi, hogy "befektetném". Hanem konkrétabb tervre, hogy a 3 milliárdból mennyit mennyit és hova tennéd. Szóval úgymond konkrétumokra. Pl "300 milliót autókra költenék" vagy ilyesmi.



2022. jan. 16. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
előszőr leadóznám.
2022. jan. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Legális tiszta módon, nekem annyit tesz, h az már adózás után annyi.


Én elmondanám a szűk családomnak, senki másnak. Esetleg még fel ajánlanám azt is, h kifizetem a hitelüket, vagy ha kell valami szóljanak és segítek. (Én megbízom bennük 100%-ig)

Ezután a párommal elmennénk 1 hét nyaralásra, valami olyan helyre, amit eddig nem engedhettünk volna meg magunknak. Ott realizálnánk csak, h mi is történt velünk. stb.

Utána már könyebb lenne dönteni.

2022. jan. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

1. a közeli család számára annyit lekötnék, aminek a kamataiból kényelmesen meg tudnak élni. Ingatlanokkal meg hasonlókkal el vagyunk látva, de később akár szóba jöhet ilyen téren is támogatás.

Barátoknak nem mondanám el, igy is relative nagylábon élek, nem tűnne kirívónak plusz pár utazás vagy egy jobb kertesház.

3. Elmennék utazni ide-oda néhány hónapra.

4. Vásárolnék egy kisebb villát valahol Budapesten, felújíttatnám ahogy nekem tetszik

Eddig max 600M ugrott.

A maradék pénzt gyakorlatilag befektetném, mondjuk 1 milliárdért ingatlan (pl. 20 db modernebb condo), amit valakivel kezeltetnék.

1 milliárdért valami megbízhatóbb részvények, vagy egy alapkezelőre bíznám.

400M pedig rizikós dolgokba, pl crypto.


Ha beállt a menetrend, és működik a koncepció, akkor jönne egy-két nagyobb szabású szerelemprojekt, pl egy magániskola nyitás, ösztöndíjprogram tanároknak és hátrányos helyzetű diákoknak, zöld szervezetek feltőkésítése, és hasonlók.

2022. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
előbb legyen a számlámon, aztán bőven ráérek gondolkodni, hogy mire költöm.
2022. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%
Pia koko es miegymas
2022. jan. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Családnak (saját anyámnak, párom anyjának és testvérének) elmondanám, de jóval alacsonyabb összeget a ténylegesnél. Párszáz milliót vallanék be. Másnak nem mondanám el (a páromat leszámítva természetesen).


Amire biztosan költenénk:

- Kifizetnénk a hiteleinket, ez néhány millió.

- Saját ház átalakítással, berendezéssel, olyanban gondolkodnék, amiben akár életem végéig elélnék, 100-150 milla. Nem luxuslakás a vágyam, szóval ha olcsóbban kijön, nem bánom, most abból indultam ki, hogy a sima pesto panelek is 40-50nél indulnak.

- Anyámnak új lakáshoz önerő (mondjuk 30-40milla, mert a sajátját is el tudja adni, az is pénz hozzá).

- Párom családjánál felújítás, házbővítés, amit ők nem engedhetnek meg, de régóta szeretnék (pl gyerekeknek szoba építés pluszban) ez is elvinne jópár millát szerintem.

- Mindkettőnknek rossz a szeme, szóval szemműtétek.

- Jogsi + autó mindkettőnknek: itt sem a luxuskocsi lenne a lényeg, hanem az, ami tetszik, persze akkor már nem Daciával szemeznék, hanem minőségibb kocsival, de itt az árakkal nem vagyok tisztában. 20-30 milla két kocsira mondjuk?


A munkámat nem adnám fel, mert szeretem a mostanit, de tennék félre arra az esetre, hogy visszaülhessek tanulni, ha úgy döntök. Vagy vállalkozni. Ha párom szeretne új szakmát, akkor ugyanígy, ne legyen gond a kieső fizetés akár évekig se.

Fizetés nélküli szabadságra azért elmennénk egy fél évre, nyaralnánk, világot látnánk, erre is elmenne jó pár milla.


A pénz egy része biztosan elmenne apróságokra, felfrissített ruhatár, olyan műszaki cikkek, amire most nem költünk (megvenném a legdrágább porszívót, ami magától takarít a macskák után :DDD), szóval a mindennapi dolgok felturbózása.


A szép új nagy házba biztosan vennék fajtatiszta puccos cicát, meg kutyát is, mert vannak fajták, amikre régóta vágyunk, de a mostani lakásunkban két mentett cica mellett nem tudnánk többet megfelelően tartani.

Nekik is csinálnék egy cicaparadicsomot az új házban, cicabiztos kert, kifutó, mászófal, puccos macskafák, mindenféle.


A maradékhoz keresnék egy pénzügyi szakembert, mert ismerem magamat és a páromat is: néhány év alatt elfolyna. Nem akarnék nagy befektetéseket, csak valami olyat, hogy mindig legyen pénzünk, és ne legyen gondunk életünk végéig.

2022. jan. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Prémiumkategóriás ingatlanokat vennék és kiadnám albérletbe.
2022. jan. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Senkinek mem mondanám el!

A feleségemmel rendbe tennénk az egészségünket ezzel kezdenénk.

Alapvetően 200 millióból mindent meg tudnék oldani ezt már kiszámoltam.

Viszont ha 3milliárdom lenne akkor dolgoznom se kéne viszont mégis kell mert nem mondhatom a kollégámnak a vállalkozásomban hogy szívjál egyedül innentől kezdve. A családomról is gondoskodnom kell szóval a pénzzel felelősség is jár.

Annyira nem izgatna fel tudnám dolgozni és nem vetkőznék ki magamból.

2022. jan. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Akciós csirkefarhátból nem egy kilót hanem kettőt vennék a Lidlben. :)
2022. jan. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Isti22 ***** válasza:
90%

- Valószínűleg elmenne belőle legalább 100 millió egy ideális ház felépítésére és berendezésére, amit eleve egy külföldi országban húznánk fel. Emellé kellene ingatlan azért itthon is, hogy legyen hol laknunk, ha hazajövünk.

- Nagyobb érték még az autó, azt se lehet megúszni 10 millió alatt. Ha olyan helyre költözünk, ahol nem kirívó, régi vágyam egy Ferrari, az is 60 millió.

- Bár nem vagyunk rászorulók, bizonyára a család is kérne ezt-azt, arra is szánjunk 100 milliót.

- Egy hosszú, földkörüli utazás, bár nem is utaznánk, inkább élnénk pár hónapig az érdekesebb országokban, ez is lehet olyan százmillió.


Szóval azt hiszem bő 500 millióból megvehetnénk minden drágább dolgot, amit szeretnénk, a maradék egy része lehet biztonsági alap, a másik része valamilyen álommegvalósítás (saját vállalkozás, alapítvány, ilyesmi)

2022. jan. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!