Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van, ha a munkahely elköltö...

Mi van, ha a munkahely elköltözik?

Figyelt kérdés

2.5 éve vagyok a jelenlegi munkahelyemen, fix telephelyen. Nyáron elköltözik, egy sokkal messzebbi, rosszabbul megközelíthető helyre a cégnek az a telephelyd, ahol én vagyok.

Ilyenkor ez van így jártam, mondjak fel ha nem tetszik vagy mit mond erre a munkajog?


2022. jan. 21. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem tetszik mondj fel.
2022. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Dehogy.


Neked nem kotelezo veluk menni, elfogadni a szerzodes modositast. Ok mondanak fel neked es ha jogosult vagy, jar végkielégítés es felmondasi ido aminek a fele idejtol fel kell menteniuk.

2022. jan. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2 (Csak akkor van igy ha szerepel a szerződésbe hogy te a mostani cimen dolgozol)
2022. jan. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Dehogy.


Megmondod hogy nem tudsz es fogsz mashol dolgozni. Be kell lengetni a munkaugyi birosagot es kesz. Nem kotelezhetnek munkara az uj helyen ha mondjuk 200kmre koltoznek..(mas a szitu ha mondjuk a szomszédos telepulesre mennek) Ha nem mondják ok fel a szerződésed akkor el kell menni a müi birosaghoz es kesz. Ha tulzott erdekserelmet okoz a koltozes akkor a munkavállalot nem lehet buntetni. Tehat szabadon eldontheti hogy akar vagy nem az uj helyen dolgozni. Ha nem akkor a munkaltato mon fel neki és johet a végkielégítés amennyiben az jar.

2022. jan. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

"Neked nem kotelezo veluk menni, elfogadni a szerzodes modositast."


Ehhez nem kell szerődéstmódosítás alapból, csak ha konkrétan meg volt jelölve benne a munkavégzés helye, mint például: Kiskunbüdöske, Kert utca 21.

Ha nem volt megjelölve (vagy változó munkahely volt megjelölve) akkor nincs mit módosítani.


Munkaszerződéstől eltérő ÁTMENETI foglalkoztatást enged az MT (más munkavégzési hely, más munkakör, más munkáltató). Be van szabályozva, hogy mennyi időre (nap vagy munkaóra), meg kell határozni benne, hogy ez meddig fog tartani. Utána minden vissza...

Ha ez a jellegű eltérő foglalkoztatás a munkavállalónak érdeksérelemmel jár, valamint NEM ÁTMENETI jellegű, akkor a munkáltatónak kell felmondania a munkaviszonyt.


A kérdező esete pontosan ez. A munkáltató mondja fel a munkaviszonyt, mert Ő nem tudja teljesíteni a szerződésben foglaltakat.


Bár a szerződést nem láttuk, hogy mi áll benne...

2022. jan. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Azert eleg fura lenne a szerzodes ha nem lenne benne a munkavegzes helye. Nyilvan előfordul, de azert nem gyakori. Nem is hiszem hogy errol van szó.


Meg hat koltozik a ceg, nyilvan a nyilvantartasban is valtozik a cim, szoval nem atmeneti dologrol van szó.


Ez egy nyerhetetlen ugy a ceg reszerol ha nem akar korrekt lenni hiszen egyertelmu hogy az erdekserelmet a munkavállaló sznvedi el. Persze nem mindegy mi az a sokkal messzebb, rosszabbul megkozelitheto hely.. mert ha a telepules masik felen egy folduton megkozelitheto hely az nem szamit serelemnek.

2022. jan. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Látni kellene a szerződést.

Az enyémben ez áll:

"a kölcsönvevő igénye szerint annak más telephelyein, székhelyén is"


Én zalában dolgozom, de van a cégnek

Vas

Somogy

Pest megyében is telehelye.

2022. jan. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most hirtelen nem emlékszek már mit írtak bele anno, ha hazaérek ma megnézem.
2022. jan. 22. 10:02
 9/12 A kérdező kommentje:

Amúgy jelenleg Köki melletz dolgozok, monori vagyok.

Tehát 20 perc vonat és ott vagyok.

A cég kiköltözik Fótra ami vagy vonat, bkk, volánnal megközelíthető, tehát 3 féle bérlet, vagy autó, de az megy jelen benzinárak mellett egy rakás ráfizetés.

2022. jan. 22. 10:03
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az 0 távolság.
2022. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!