Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyeni vallalkozas (IT)...

Egyeni vallalkozas (IT) adozasat hogyan csinaljam? Miket kell befizetni?

Figyelt kérdés

Gondlkozom hogy egyeni valalkozokent bedolgozzak kulfoldi informatikai cegeknek, most probalom kiszamolni hogy kb mennyi adot/jarulekot/konyvelot kene fizetni a kapott osszegbol.


Persze meg fogok keresni egy konyvelot de jelenleg nagysagrendbe szeretnem beloni a dolgokat.


Amit eddig kaptam infot, ha foallasu egyeni valalkozo lennek akkor ezeket kene fizessem:

Nyugdijjarulek 10

Egeszeseg munkaero piaci jarulek 8.5 szazalek

Szja 15.5 szazalek


Ez mellett feltetelezem hogy kene egy konyvelo ami havi 20 kornyeke.


Eves 25-40 millios oszegegrol lenne szo, szóval kata nagyon nem jatszik.


Otleteketjavaslatokay szivesen fogadom, ha konyvelo latja ezt es ugy gondolja szanna ram egy 10 perc fel orat akkor irjon privatba es akar fizetnek is a tanacsadasert.


2022. jan. 22. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre azért én lazán csinálnek egy kft-t. Feltéve ha ez biztos.
2022. jan. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miert kft? Az mibe jobb? Annak abszalut nem neztem utana
2022. jan. 22. 20:16
 3/5 anonim ***** válasza:
A fenti leírásod elég rossz, az adókkal nagyon mellélőttél. Amúgy nem mindegy, hogy 25 vagy 40 millió a bevétel, mert attól nagyon sokminden függ. Vannak kedvezőbb adózások is, de forgalomfüggő. A kata erre nagyon nem jó, ezt jól látod. 40 milliós sztorinál már tényleg jobban megéri a kft amúgy. Ha sima szja-s egyéni vállalkozóként csinálod, akkor év végén mindent kötelező kivenned osztalékként, amit nem használtál fel. Kft-nél ez opcionális, több szabadság van játszani a számokkal.
2022. jan. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj meg nincs meg az allas, fogalmam nincs hogy mit kapok, de ebben a savban valamit. Az adoval hogy melle lottem az ala vagy fole? Kb az erdekelne hogy ha kapok x osszeget akkor abbol mennyi maradna meg kftnel es mennyi evnel. Kb hany szazalekkal lehetne szamolni?
2022. jan. 22. 21:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem alá/fölé, hanem a közelében sem voltál, teljesen mellément, évekkel ezelőtti kulcsokat írtál, összekevertél adókat, stb. Nem lehet így számot mondani amúgy, mert függ a majdani jogviszonyodtól pl, meg egyéb más tényezőktől. Ez komolyabb számítás, mint itt leírni, ez már szinte egy tanácsadás lenne.
2022. jan. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!