Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora önerővel vennétek...

Mekkora önerővel vennétek lakást ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Jelenleg van 6 millió forintom, nagyrésze állampapírban. A lakások, amiket nézek, 20-25 millió körül vannak, tehát kb most van meg a minimális önerőm, vagy ha még kellene hozzá, az fél év múlva már meglesz. Valójában egyenlőre nincs szükségem a lakásra, elsősorban befektetés lenne. Bizonytalan vagyok, mert most emelkedett az alapkamat, és ha én most felveszek 20 millió forint hitelt, akkor ha a fizetésem max 50%-a lehet törlesztő, akkor nekem több mint 10 év, mire a hitel törlesztésre kerül, ennyi időt nem biztos, hogy szívesen várnék. Évente 3-4 millió forintot tudok spórolni, tehát néhány év elteltével már komolyabb önerőm lenne, persze közben az árak is mehetnek felfelé. Munkahelyemet biztosnak tekintem.

2022. jan. 22. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Mennyi a fizud amugy?
2022. jan. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
A lakáshitelt idő előtt is vissza lehet fizetni és olyankor csak a tőkét kell visszafizetni, a kamatot amit az egész futamidőre kellett volna azt nem. Magyarul felveszel 20 milliót akár 30 éves hitelre is, de visszafizeted 5 év alatt. Akkor csak a 20 milliót és az első 5 év kamatait fizeted vissza végül. Ha tényleg el tudod tenni az évi 3-4 milliót, akkor így lenne jó csináld.
2022. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%
Itt amúgy akkor arról van szó, hogy a fizud javát feketén kapod, plusz mamahotelezel?
2022. jan. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
Senki se lát a jövöbe, de ahogy elnézem, rohamosan drágulnak az igatlanok. Ha első ingatlanról van szó, amiben valaha lakni fogsz, tuti megvenném minél előbb. 6 milla kicsit kevésnek tűnik, pont 20% általaban nem elég, legyen inkább 30% minimum. És minél hosszabb futamidőre veszed föl annál hamarabb vissza tudod fizetni előtörlesztéssel.
2022. jan. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!