Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kriptot így érdemes kipróbálni?

Kriptot így érdemes kipróbálni?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondoltam, miután megnéztem pár youtube oktatóvideót, elolvastam 2 könyvet a kriptovaluta alapjairól, és néhány alap dologról, hogy belevágok, profi addig úgyse leszek, míg ki nem próbálom, élesben kell meglátni a rendszert, közben képezem majd magam, ahogy tudom.


Szóval arra gondoltam első körben regisztrálok binance-ra. Sokan mondták a Revolutot is, de magasabbak a díjak, így a binance marad, ezt ajánlják legtöbben, meg erről néztem youtube vidiket is.


Szóval kezdetnek a következőt gondoltam: veszek mondjuk 30 ezer ft értékben Bitcoint, és szépen hagyom a walletben, semmit nem csinálok, miután megvettem. Úgy olyan 2 hónap után majd ránézek, meglátom hogy áll, és eladom adott esetben, ha többet ér akkor, mint amikor beraktam, a pénzt pedig vissza kiutalom a számlámra. Ez pl. egy kezdőnek jó taktika lehet? Vagy hogy érdemes?


Illetve ha teszem azt, mondok egy példát: ugye 30 ezer ft értékben vettem Bitcoint. Ez a mennyiség mondjuk 3 hónap múlva 50 ezer forintot fog érni (csak példa). Akkor ezt az 50 ezer ft értéknyi bitcoint eladom, és a pénzt kiutalom a számlámra. Tranzakciós díjakkal együtt vegyük úgy, hogy olyan 18 ezer ft hasznom lesz. Ezt hogy kell majd feltűntetnem az adóbevallásban? Keressek egy könyvelőt, aki megcsinálja nekem? Én sajnos ehhez a részéhez nem értek, vagy ezt is meg lehet elektronikusan akár nekem is az ebev segítségével? Mivel tudom alátámasztani, hogy ennyi nyereségem volt? Binance tud adni ilyen elektronikus igazolást róla, hogy ennyit tettem be, és ennyit vettem ki? Bocsi, ha h.lye kérdés, de ez a része nekem nem tiszta, és addig nem is szívesen vàgok bele, mert hiába olvasom az adótörvényt, engem az érdekel, hogy ez a gyakorlatban hogy valósul meg.



2022. jan. 23. 10:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

1, Ez így baromság. Vagy hagyd azt a pénz évekig kriptóban és ha szükséged van rá vedd ki, ebben az esetben tényleg nem kell ránézned rendszeresen, még kéthavonta se. Semmi garancia nincs arra hogy két hónap múlva vagy akármikor többet fog érni.

A másik lehetőség, hogy tényleg rendszeresen figyeled az árfolyamot és tanulsz belőle, figyeled a híreket stb., egy idő után csinálhatod azt, hogy a csúcson eladod (pontosabban stabilcoinba váltod) aztán lent visszaveszed, de ez kezdőként tuti nem fog menni.

2, Azbadózásról rengeteg részletes cikk van már, inkább azokat olvasd el,a lényeg hogy csak érdekes adózás szempontjából, amit kiveszel a fiat számládra. Ha meg neked könyvelő kell ahhoz hogy az adóbevallásodban beírd azt a két vagy három számot, inkább ne is foglalkozz kriptóval.

2022. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"Ez így baromság. Vagy hagyd azt a pénz évekig kriptóban és ha szükséged van rá vedd ki, ebben az esetben tényleg nem kell ránézned rendszeresen, még kéthavonta se. Semmi garancia nincs arra hogy két hónap múlva vagy akármikor többet fog érni."


Mondtam, hogy ez csak egy PÉLDA volt. Nyilván akkor venném ki csak két hónap múlva ha pl. egy általam felvázolt eset lenne, és mondjuk két hónap alatt is sokat hozna. Ez csak egy elmélet, ami nem valószínű. Illetve azzal is tisztába vagyok, hogy bukhatom is az egészet, ezért teszek bele kevesebbet, ami nem számít ha bukó, de valószínű, hogy úgy lesz, ahogy felvàzoltad, hogy csak hagyom bent, aztán eláll az ott gondolom.


"Ha meg neked könyvelő kell ahhoz hogy az adóbevallásodban beírd azt a két vagy három számot, inkább ne is foglalkozz kriptóval."


Miért ez csak ennyiből áll, hogy beírok egy számot? Már nem azért, de 10-ből 9 ember nem ért az adózáshoz, mert egy átláthatatlan sz.r az egész, nem véletlen megy mindenki könyvelőhöz, azért ez ne az én hibám legyen már pls. Nekem munkából származó jövedelmem van csak, egy kész bevallást csinálnak évente automatikusan, amit ügyfélkapun keresztül elfogadok azt csá. Ennél mélyebben nem foglalkoztam sose a témával.

2022. jan. 23. 11:30
 3/18 anonim ***** válasza:

Mivel ezt az egy példát írtad és erről kérdezted, hogy ez így működhet-e, így arra válaszoltam, hogy baromság, helyette írtam két működő lehetőséget. Ha más akarsz kérdezni, akkor kérdezt meg azt, és majd akkor arra kapsz választ. Bár el nem tudom képzelni, hogy milyen oktatóvideókat néztél, meg könyveket olvastál, ha ennyi jött le belőle...

A kriptó adózás meg pont annyi, amennyit leírtam csak tényleg el kellene olvasni egy cikket róla... Első szám: amit kriptóra költöttél abban az évben, második szám: amit kivettél kriptóban abban az évben. Ha az előző két évben volt veszteséged kriptóból, akkor az lesz a harmadik szám. Ha ehhez könyvelő kell, akkor tényleg nem neked való ez a világ. Az szja bevallás tényleg lehet egy bonyolult dolog, de a kriptó adózás az ennyi.

2022. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%

Ha veszel most es 2 honap mulva tegyuk fel 60k akkor miert adnal el? Ha megy tovabb 90ig akkor majd mit csinalsz? Vagy ha beesik 55 on?


Nem sokkal konnyebb megvenni es evekig tartani?

2022. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Most mikor a btc limbóban van? :D Jelenleg még egy market crash is benne van a pakliban, ami pár hónapnál jóval tovább tarthat.
2022. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
5 os azon emberek koreben van aki akkor vesz amikor rekordokat donget :))
2022. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6: kell az ilyen is különben kinek adnád el olyankor :D
2022. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%

Pro move 5:

Buy high sell low :)

2022. jan. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
Ti hülyék vagytok :D Utolsó bearmarketkor egyes altcoinok ára 90%ot veszített. BTC 31k-nál van egy erős support, ha azt áttöri lefelé akkor itt az újabb bearmarket. Nagy szakértők vagytok :D
2022. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%
Lefordítom nektek idiótáknak: ha most vesz, amikor jelenleg nem biztos merre mozdul a btc és megjön a bearmarket, akkor beszopja a faxt :D Ti am miért érzitek úgy hogy adhattok tanácsot kripto ügyben? :D
2022. jan. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!