Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék bejutni felsőokt...

Hogyan tudnék bejutni felsőoktatási intézményekbe, mint óraadó tanár?

Figyelt kérdés

Tervben van a PHD-re való jelentkezés, de őszinte leszek, azt akkora tervezem, mikor gond van az univerzumban, akkor jó egy 4 éves biztonsági időszak. Addig viszont óraadónak szívesen elmennék, szabadon választható órákat tartani több intézménybe is.

A tág témakör, self branding, a freelancer lét előnyei/hátrányai, azon belül is, hogyan menedzseld magad, mikre figyelj, miket, kiket kerülj, ehhez megvannak az oktatási tananyagaim. live prezentációk, amik sikereket és bukásokat is magába foglal. 2 előadásom már volt, vidééki művházakba, a gyesen lévő anyukáknak nagyon bejött lévén 20/30 as korosztály jártasak az online világban, de hagyományosan piacozni nem akarnak. az idősebbek arra voltak fogékonyak. ( hogy intézd a helypénzt, mik legyenek elől, hátul az asztalon...) Szerintem érdekes lenne ez a hallgatóknak is egy potya 5 ért,de nem tudom, mi a bevett gyakorlat bekerülni így az intézményekbe.



2022. febr. 15. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Beszelj a tanszekkel.
2022. febr. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk ha értesz hozzá az nem hátrány
2022. febr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Nem fognak alkalmazni, mert nem az életre való felkészítés a lényeg az oktatásban.

Beltenyészettel van tele az óraadói kar, nem életrevaló emberekkel.

2022. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3-as azt tudom, van olyan középiskolai ismerősöm, aki úgy tanít, hasonló dolgokat, hogy életében ki nem próbálta. még én belemegyek személyes tapasztalatok által, hogy hogyan készíts szórólapot, hogyan terjeszd, hogyan reklamálj, ha nem azt kapod, amit kértél, hogyan építs fel instagramm fiókot ( van egy ami nem érdekel, de az emberek szeretik, ott 7000+ követő, van egy, amit én szeretek, és kb még 400 másik ember. ez is megmutatja, hogy nem midig a mi szemüvegünk a jó a világnak) plusz, fiverr platform felépítés, hasonló etsyvel is. Hogyan kezelj dolgokat, Postafiók bérlés mikor éri meg és kinek.... Ellenben ismerősöm kb semmi. Kérdezősködik is mindig, vagyis a múltban, kb nem mondtam neki semmit, ne az én know-howmat tanítsa.
2022. febr. 15. 10:41
 5/15 anonim ***** válasza:
11%

3-as hozzászóló vagyok.

Ilyen oktatókra lenne szükség, mint amilyen te vagy kérdező!


Mikor megemlítettem a fizikusoknak, matematikusoknak, tanároknak, stb., hogy miért nem hétköznapi tantárgyhasznosítást oktatnak fizikából, kémiából, biológiából, történelemből, matematikából, földrajzból, néztek rám bambán. Mikor kérdeztem őket, hol marad a

- jellemzésfogalom,

- jellemzőfogalom,

- jelenségfogalom,

- modellfogalom,

- működésfogalom,

- viszonyrendszerek,

- törekvésrendszerek,

- helyzetjellemzés,

- helyzetelemzés,

- folyamattan,

- működéstan,

- sikertényezők,

- kudarctényezők,

- modellalkotás, modellválasztás, modellhasznosítás,

- milyen élethelyzetekre van már modell, milyenben nincs még modell,

- milyen eszközök hasznosíthatóak hétköznapi helyzetekre,

- hatások vizsgálatának megalapozására,

nem is értették, hogy miről van szó.


Ennyire beltenyészetek, sablonos gondolkodásúak.

2022. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%
#5 mondasz 1-2 egyetemi tanart, akiktol megkerdezted ezeket es nem ertettek, hogy mirol van szo?
2022. febr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Most, ha azt írom, hogy Csanád Máté, nem biztos, hogy mondana neked valamit.


Azt tudja, amire kiképezték őt, de ha már hétköznapi tantárgyhasznosításról volt szó, akkor már csak a csend maradt.

2022. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tehat Csanad Mate nem ertette, hogy mirol van szo, mikor ezeket kerdezted tole?
2022. febr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Én nem gondolom, hogy ennek a felsőoktatásban lenne a helye. Inkább külön képzéseket kéne vinned, akár fizetős rendszerben, akár kooperálni valami felnőttoktatással. De egyetemen nincs túl sok szükség szerintem etsyre meg piacos kipakolásra. Ahogy írtad is, a gyesen lévő anyukák és a fiatalok jó célközönség lehet, de én pl hülyét kapnék, ha mondjuk egy mérnökképzés vagy hasonló közben ilyen tárgyat kellene felvennem (még ha csak szabadon válaszhatónak is). Így is rengeteg felesleges tantárgy van (nálunk pl virágkötészet és társai is vannak, amik mondjuk a vegyészképzéshet teljesen irreleváns). Amikor egyetemista voltam én inkább arra mentem, hogy szabadon válaszhatónak is szakmailag releváns tantárgyakat vegyek inkább fel.
2022. febr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
kommunikáció, marketing szakon, viszont releváns lehet, pl tudd mi a stock fotózás, mi a right managed és a royality free között a különbség
2022. febr. 15. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!