Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rutinosabb egészségpénztár...

Rutinosabb egészségpénztár tagok ? ( főleg OTP)

Figyelt kérdés

Most igényeltem egészségpénztári kártyát, abban szeretnék tanácsot kérni hogy ha vásárolok (DM, Rossman, Auchan stb) akkor nekem kell pontosan tudnom hogy melyik termékre lehet felhasználni vagy a kasszás látja esetleg ?

(Illetve ruházatra és tanszerekre mindre elfogadják? Vagy meg kell várni míg betölti a gyermek az óvodás/iskolás kort ? Esetleg felnőtt ruhákra használtátok már? )

Minden plusz trükköt tanácsot (ti mire használjátok és hogyan?) szívesen fogadok! Köszönöm



#tanács #egészségpénztár #Nálamrutinosabb
2022. febr. 18. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Egészségpénztári kártyát ha csak elfogadóhelyeken tudsz használni. DM, Rossman, Auchan biztos nem EP szerződött partner. Patikák viszont igen, meg a gyógyászati segédeszközösök is.. de azok közül se mind.


Egészségügyi szolgáltatásokat fizetek azon keresztül.

2022. febr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lehet én fogalmaztam rosszul vagy az is ,hogy mutatok valami újat.


[link]


[link]


A Rossmanba és Dm be is elfogadják rengeteg termékre terhes teszt, betét, óvszer, baba ápolási termékek cumisüveg cumi, naptej pelenka fogkrém…stb szimplán kiváncsi lettem volna hogy a boltba hogy kell keresni.

( Azóta megtudtam, hogy az árcímkéken jelölik a jobb felső sarokban egy EP logóval egy-két drogériában, hátha ez az információ segítség valakinek :) )

2022. febr. 18. 21:47
 3/6 anonim ***** válasza:
A dm-ben lehet ep kártyával fizetni, ez tuti. Általában az árcimkékre oda van biggyesztve egy kis ep felirat valamilyen formában. A pénztárgép is tudja automatán mire lehet azzal fizetni. A Rossmant őszintén szólva nem tudom, az Auchanban biztos nem lehet kártyával fizetni. Lehet számlát kérni az ep nevére, a saját adataid megjegyzésbe való beírásával (tagsági szám, név). Ezt benyújtod a pénztárba és visszautalják az ep számládról a pénzt a folyószámládra.
2022. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, az kimaradt, hogyha lehet kártyával fizetni, akkor általában a rendszer tudja az adott üzletben/gyógyszertárban, hogy mit lehet azzal fizetni. Így ha te nem tudod, akkor max meglepetés ér a kasszánál. :)

Ha nem lehet ep kártyával fizetni, számlát kérsz, akkor a teljes vásárlásodról kapsz és amikor benyújtod, az ep leválgatja azokat a tételeket, amikre fizetnek, vagyis ha vettél olyat is, amire nem, akkor annak az árát értelemszerűen nem utalják vissza.

Szerintem momentán így egy picit bonyolult a rendszer, így én is ritkán vásárolok termékeket vele (ha mégis, akkor kb. csak gyógyszertárban). Baba mellett csomó más dologra is kihasználható. :)

2022. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged. :) igen baba is jön, ezért csináltattuk összességében csak számomra kicsit kevésnek bizonyult a leírás, információ. Gondoltam hátha vannak olyanok akik ezt már kisujjból kirázzák mit hova, vagy ötletet kapok arra, hogy mások mire használják még fel. :)
2022. febr. 19. 13:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Baba esetén mindenre IS! :)

Önsegélyező szolgáltatások közül:

A születési támogatást érdemes kihasználni akár mindkettőtök részéről is, de a nagyszülők is élhetnek vele.

A GYED kiegészítés is tök jó szerintem.

Ha mindennapi használat, akkor: Babaápolási cuccok, oltások, esetleg gyógyszerek. Várandósság alatt nőgyógyászati vizsgálatok, genetikai uh, prena teszt, stb.

Simán kihasználható évekig ezek mellett az évi maximális 150 ezer forintos adójóváírás.

2022. febr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!