Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire lenne jövedelmező az...

Mennyire lenne jövedelmező az államnak a Recsk melletti ércbánya újra üzembehelyezése?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy az ellenzék szorgalmazná ennek a bányának az üzembehelyezését.(Nem akarok politikai vitát a kérdés alatt, gazdaságilag/pénzügyileg vagyok kiváncsi) Hátha van itt valaki aki jobban beleásta magát mint én.


Találtam számokat, és számoltam is, de nem tudom mennyire hitelesek az 1980-ból származó adatok.



2022. ápr. 2. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jovedelmezo lenne akkor mar reg megnyitottak volna
2022. ápr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nem egészen biztos, ugyanis az arany/színesfém árak az utóbbi években nagyon gyorsan emelkednek, ezen kívül számításba kell venni hogy nagyon nagy pénzekbe kerülne újranyitni és üzemképes állapotba helyezni a bányát. Ekkora befektetést pedig nem akarnak elsietni.
2022. ápr. 2. 13:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon megerne akkor hidd el el fogjak sietni :) de amig csak epp hogy nyereseges lenne addig kutya nem fog ezzel foglalkozni
2022. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha értelme lenne (vagy inkább az értelem leghalványabb csíráját is el lehetne hinteni a köztudatban), akkor a jelenlegi kormány már rég kijátszotta volna valamelyik NER huszárnak és már felvettek volna rá komoly EU esetleg orosz hiteleket/támogatásokat. (És ez is abszolút politikai vita nélkül)
2022. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Vegyél lottót!
2023. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kedves 5-ös válaszoló remélem tudja, hogy a bánya amitől zeng a média, az egy kőbánya, semmi köze ahhoz, amiről a kérdés szólt.
2023. márc. 23. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!