Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megértetni szüleim...

Hogy tudnám megértetni szüleimmel, hogy egy lakás vétel elég rossz befektetés most , főleg Magyarországon?

Figyelt kérdés

Évek óta külföldön élek , öcsém is ki fog jönni ,de még nem mondta nekik.

Szüleim fejükbe vették, hogy vesznek egy lakást "biztos befektetés" címszó alatt.

Mondtam nekik tegyék be a pénzt 4-5 erősebb részvénybe. (5 éve csinálom, nagyon beleástam magam, átlag évi 21% nyereség,ami nem tragikus szerintem.)

Mi a véleményetek? Szerintem tök hülyeség lakást venni , mert ár-érték arány nagyon megcsúszott , valamit általában fel is kell újítani , szakember keresésről meg már ne is beszéljünk.

Úgy gondolom ez nagyon sok felesleges idegesség.

Valamint ha ki akarják adni, olyan embereket kell találniuk akik nem lakják le teljesen , megbízhatóak, meg az is idő ameddig találnak valakit. Ha valami elromlik menniük kell kicserélni stb. Szerintem ez sok szempontból nem átgondolt döntés .

Magyarországi ingatlanárak , lehet mennek fel, de nem látom azt, hogy a jövőben ez az ország akkora nagy befektetés lenne.


Nektek mi ezzel kapcsolatban a véleményetek?

Te mibe fektetnél kb 30M Ft-ot?



2022. ápr. 20. 23:34
A kérdező szavazást indított:
Diverzifikált részvényportfólió
Lakás
33 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Hagyd rájuk, az ő pénzük. Ha nem halgatnak rád nem tudsz mit tenni. Mi is részvényezünk nagyobb benne a bizniccc
2022. ápr. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Lakásba egyértelműen.
2022. ápr. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Én is lakásba tenném, még a jelen helyzetben is. Mennek fel az energiaárak, ki tudja mit fognak érni azok a nagyon jól jövedelmező részvények. Egyik pillanatról a másikra beüthet hivatalosan a válság (amibe már egy ideje csúcsunk bele). A lakás állni fog, amíg le nem bombázzák. Lakni mindig kell, tehát eladni mindig el lehet (feltételezem, jó adottságokkal rendelkezőt vesznek). Szerintem ők úgy is gondolkodnak, hogy bármi történik, jó lehet az majd neked vagy tesódnak egyszer.
2022. ápr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Így a 3. világháború kezdetén lakásba semmi szín alatt, ennél nagyobb őrültséget nem is lehetne tenni.
2022. ápr. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

A diverzifikalt portfoloival az a baj ha tul diverzifikalod akkor elered a s&p hozamat, ami szinten nem rosz de nem is kiemelkedo.


Nekem s&p500ba es bitcoinba van ennel nagyobb osszeg, viszonylag volatilis a portfoliom, de kenterbe verte az elmult 5 evben barmelyik magyar alapkezelo alapjat. En is hasonloan latom az ingatlanba valo befektetest mint te, bar van ingatlanom is. Ha az elmult 5 evet nezed akkor az ingatlan is csinalt siman eves 20 szazalekot, persze ez nem jelenti h a jovoben is fog

2022. ápr. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Hiába nem akarod ezt belátni, akkor is lakásba éri meg a legjobban befektetni még ma is
2022. ápr. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Fiatal vagy még és nem érted, mit jelent egy lakás. Fiatalon én se értettem, és vehettem lakást sokszoros áron, rengeteg idegeskedéssel. Minimum egy lakásod legyen. Azt meg sose tudhatod, melyik országé lesz a jövő. Én nyugatba nem fektetnék, pár évtized és teljesen élhetetlen lesz. Mielőtt bárki bármit mondana, éveket húztam le több nyugati országban, látom a tendenciákat.
2022. ápr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"5 éve csinálom, nagyon beleástam magam"


A szüleidnek lehet, hogy nincsen 5 évnyi idejük és kedvük, hogy ennyire beleássák magukat a tőzsdézésbe. Fogadd el ezt szerintem.

2022. ápr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Hosszú távon, 10 években az ingatlanok értéke az azert nő. Lásd az elmúlt 20 évben itthon is volt egy zakó 2008 körül meg egy kis stagnálás de összességeben nőtt az áruk. Mondjuk 20 éves táblatban azért egy felújítás ára bejatszik, pláne gépészet, villanyszerelés festés, azt azért érdemes elszámolni a haszonból. Az már más kérdés, hogy rövidtávon van-e jobb megoldás. Szerintem jelenleg igen, a prémium magyar állampapír elég jó hozamot ad. Mindig az előző évi inflációra tesz rá 1,5 százalék kamatpremiumot. És az idei inflacio mar 8,5 körül jár hatósági arstopokkal is. Szoval jövőre elég szép kis hozama lehet. Aztan mindenkinek saját döntése hogy mit csinál a pénzével, de a következő pár évre nekem ez jobb befektetèsnek tűnik mint az ingatlan.
2022. ápr. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát röviden én pár éve 25-ért vettem egy lakást amik egy-másfél évvel korábban 13-15-ért futottak, most alsó hangon 33-34-ért napok alatt elkelnek. Már a covid alatt is tehát minimum 8-9 millát drágult. Ha emellé még hozzávesszük hogy ha ki lett volna adva, még mennyi jött volna hozzá. Most lehet pampogni a felújítás költségeiről, de ennek a haszonnak a nyomába se érnek, ráadásul egy teljes felújításra max 20 évenként kerül sor, és felújítás után nyilván lehet emelni a bérleti díjat. (Természetesen nem olyan környéken van ahol az albérlők havonta szétvernék a lakást, mielőtt még bárki ezzel az abszurd kifogással jönne.)

Megnézném azt az állampapírt, ami ezt a hozamot tudja, ajánljatok valamit. :P

2022. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!