Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, akár jogilag...

Nagy1A kérdése:

Mit lehet tenni, akár jogilag is, az Adósságbehajtó cégek fizetési felszólításai ellen. Hogyan lehet kierőszakolni, hogy bizonyítsák be azt, hogy az adósság valós, nem évült el??

Figyelt kérdés

Elviekben, 10.000 Ft-os számlatartozása volt, az akkor még barátnőmnek OTP-s számláján, 1996 táján, egy vidéki fiókban. A melóm miatt elköltöztünk a városból, céget alapítottam, összeházasodtunk, céges és saját számlán tartottam a pénzeket.....eltelt vagy 10 év, azt számlát nem használtuk, már el is felejtettük, amikor jött az első felszólítás, valami adósságrendező cégtől.....visszaírtam, hogy szeretném látni a követelés jogosságát, mert szerintem nem jogos - úgy gondolom, hogy a 10 év alatt, elévült, válaszra sem méltattatak. Azóta ad acta tettem mindíg a leveleket, de most megint jött egy másik bátor cég, aki már gemini.... most 500.000 Ftos nagyságrendben!! Na most valahogyan szeretném már világosan megtudni, hogy jogos-e a követelésük.....10 évig semmi követelés, felszólítás...semmi nem érkezett, én nem semmit ezzel kapcsolatban nem láttam, hallottam, nem vettem át!! Lehet, hogy valóban tartoztunk 10.000-el, de szerintem az már régen elévült, ettől az OTP nem ment tönkre. Hogyan bizonyítható ez, tudtok valami frappáns megoldást??

Aki azzal jön, hogy fizessek, az beszállhat némi összeggel...



#jog #adósság #elévülés #adósságbehajtó cégek
2022. ápr. 25. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Felhívod és megmondod, hogy mutassák be az iratokat vagy találkoztok a bíróságon
2022. ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Keresel egy ügyvédet és vele intézteted el a témát.
2022. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Miert tennel barmit is? Ha birosagra kerul igy is ugyis behajtsak vagy ha maskepp dontenek akkor nem kell kifizesd...
2022. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Elköltöztünk a városból..

És ezt tudattad az OTP-vel is?

Mert ő csak a korábban megadott címedre tudott bármit is küldeni.

Azt nyilván nem vetted át, de ha az második alkalommal is sikertelen, akkor jogilag átvett levélnek tekintik.

Logikádra alapozva semmit nem veszek át és mentesülök a fizetéstől?

Ezt érzed, hogy nem működik.

Más kérdés, hogy valami iszonyú pénzeket tudnak felszámolni..

2022. ápr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Bocs, de hogy müködik a céged, ha alapvetö jogi dolgokkal sem vagy tisztában???
2022. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Éveken át nem foglalkoztál vele. Most az 500kilo átütötte az ingerküszöbödet. 😃


Majd máskor jobban résen leszel, és akkor nem kerül majd ennyibe.

2022. ápr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Vidd bíróságra és akkor a perköltséget is fizethetnek majd
2022. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes hozzászólóknak a hszeket, sajnos frappáns megoldás nem érkezett......úgy látom senki nem utazott ilyenben!! A jogász akit megkérdeztem mondta, hogy nem rémlik neki semmi okosság, hagyjam a francba, majd ha netán erősködnek, akkor a bíróság előtt nekik kell bizonyítani, de koránt sem biztos, hogy bizonyítani tudják a folytonosságot. Amúgy a cégem jól megy azóta is, ugyan is semmi köze sincs ehhez a speckó esethez.
2022. ápr. 26. 23:37
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Elég kizárt, hogy egy "Jogász" ilyet mondana!

Másrészt többen írták, hogy egy "ügyvédet" keress meg, nem egy "jogászt" - ez utóbbi ugyanis nem szakosodott erre.

A "hagyd a francba" meg tipikusan az a tipp, aminek az eredménye két év múlva, hogy több millióra nött a nem törlesztett tartozás, mit lehet tenni!

A folytonosságot meg csak addig tart igazolni, amíg a postától kikérik a kézbesítés igazolását, és MO-on nem kell a címzettnek semmit aláírni, hogy kézbesítettnek minösítsék a küldeményt.


A cégednek meg ugyan EHHEZ az esethez nincs köze, de ha ennyire nem vagy képben, akkor garantáltan van egy csomó szabálytalanság, amit tudatlanságból követtél el, és egy komolyabb vizsgálat vagy (rosszindulatú) bejelentés után igencsak ráfizetsz!

2022. ápr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Szóval annyit Te is tudsz, hogy volt egy 10ezres tartozás.

Azt is tudod,hogy nem lett rendezve.

Akkor milyen frappáns (értsd: ááá, rég volt, hogy kéne már fizetni) választ vársz.

Imádkozz, hogy ne találják meg a "nem vette át" igazolást a megadott lakcímen.

Ha ezt bíróságon mutatják be Neked, akkor jön még a perköltség is, bár lehet az már laza összeg lesz az 500e-hez képest.

2022. ápr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!