Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A szubjektív meglátásod...

A szubjektív meglátásod szerint hogyan fognak alakulni az ingatlanárak a következő időszakban?

Figyelt kérdés

Persze jósgömbje senkinek sincs, de véleményekre vagyok kíváncsi.


Szerintem továbbra is emelkedni fognak, de az ütem lelassul valamelyest.


2022. ápr. 27. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hamarosan kipukkad az ingatlanpiacon a lufi, amit az alacsony kamatok meg az állami támogatások fújtak fel. Előbbi már a múlté, és még fog emelkedni, utóbbi meg csak idő kérdése. És akkor be fognak zuhanni az árak.
2022. ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Lassuló növekedés, kb évi 10-15 %.
2022. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Árstop vége brutális drágaságot hozhat és ennek köszönhetően elképzelhető hogy esni fog az árak. A kamatemelés is megfogja drágítani a hitelezést igy sokkal magasabb lesz a törlesztőrészlet. Már most is nagyon magasak az árak akik azt hiszik hogy ez igy marad azok álomvilágban élnek.
2022. ápr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mint mindig, most is több tényező hat a drágulás és az áresés irányába is.

Egyrészt már említették, hogy várhatóan el fognak apadni az állami támogatások, az olcsó banki hitelek pedig biztosan a múlté lesznek a következő években. Ezek az áresés irányába hajtanak.

Viszont mivel az infláció olyan mértéket öltött, ami a legtöbb ember ingerküszöbét megüti, ezért biztosan fel fognak futni az olyan befektetési formák, amiket jellemzően infláció tűrőnek vélnek. Tehát ingatlanokat fognak venni befektetési céllal, nyilván elsősorban olyan helyeken, amik eddig is kiemelkedőek voltak (nagyvárosok, Budapest és környéke, Balaton közvetlen környéke). Ez az áremelkedés irányába hat.

Az építőipari anyagok ára is emelkedik, ez ahhoz vezet, hogy egy újépítésű lakás/ház egyre drágább lesz, tehát sokan kiszorulnak az újépítésű piacról, ezek pedig megjelennek vevőként a használtpiacon idővel. Ez is az áremelkedés irányába hat.


Nem vagyok szakértő, szóval kifogásokkal kell kezelni a véleményemet (és ki is lehet helyesbíteni), de szerintem az olyan helyeken, ahová az emberek jellemzően országon belül migrálnak, tovább fognak drágulni az ingatlanok. Pont ma olvastam, hogy Budapesten újabb rekordot döntöttek a bérleti díjak, már 170 ezer az átlag. Na hát ha emelkednek a lakbérek, az biztos indikátora annak, hogy a lakásárak is mennek felfelé.

Viszont az olyan helyeken, ahonnan jellemzően elvándorolnak az emberek (és elsősorban a fiatalok), ott lehet áresés, nominálisan is, főleg a valószínűleg megszűnő olcsó hitelforrások és támogatások miatt.

Tehát ha nem egy felkapott településen akarnál ingatlant venni a következő években és nem vagy jogosult támogatásokra, továbbá főleg saját tőkéből vásárolnál, minimális (vagy semmilyen) banki hitellel, akkor szerintem várj, mert nem lesz tartható az, hogy 20 millió egy olyan Kádár-kocka / panel garzon, amire még egy 10-est rá kell költeni, hogy nézzen ki valahogy.

Viszont ha egy belső-migrációs céltelepülésen nézelődsz, akkor szerintem érezhető olcsósodás nem lesz.

2022. ápr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az árak emelkedéséhez a keresletnek kell nőnie vagy a kínálatnak csökkennie. Az állami támogatások apadása, a hitelkamatok emelkedése mind a kereletcsökkenés irányába hatnak
2022. ápr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is úgy gondolom mint a 4-es, persze még bármi megtörténhet.
2022. ápr. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!