Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nyernétek a lottón ugyanúgy...

Ha nyernétek a lottón ugyanúgy bejárnátok dolgozni?

Figyelt kérdés

Mondjuk a mostani 5 lottó nyereményét nyernétek meg. ( az most 900.000 millió)


Vállalkoznál?


Mibe fektetnétek?


Hova mennél el először nyaralni?


S egyébként mi a menete? Ekkora nyereménynél tényleg be kell menni a Szerencsejáték zrt.-hez?


Ha eljátszol a gondolattal hogy megnyered, mit érzel először? Öröm, izgatottság?



2022. máj. 3. 17:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
37%
Nem vagyok nagy befektető és nem is akarok kockázatos dolgokba fektetni. Kiadni való lakásokat vennék és prémium állampapírt. 900millió forint a mai világban azért nem végtelen pénz, így bejárnék dolgozni. Vagy keresnék legalább egy fél állást, ha nagyon unnám a banánt a munkahelyemen. Tehát hogy ne éljem fel a vagyont.
2022. máj. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok én sem nagy befektető, de ennyi pénzhez muszáj lenne beletanulni. A hozamokra meg keresetkiegészítésként tekintenék. A nyaralást most is megengedhetem magamnak bárhová, szóval az annyira nem vonz. Most aktuálisan olyan hatalmas áttörő vállalkozásötletem sincs, ha később lenne, nyilván elindítanám.
2022. máj. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
31%
Dolgoznék és tanulnék ugyanúgy tovább (20 vagyok) legalább 40-50 éves koromig, a pénz jó lenne, de szerintem úgy csinálnám hogy számlán hagynék 10 milliót mint "fun" pénz (napi kiadásokat jelentős ideig fedezi), vennék 1 ingatlant amiben élnék, a maradékot pedig ETF-állampapír-egyéb "stabil" index/befektetésbe osztanám fel
2022. máj. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
Nem, 1 pillanatig se dolgoznék tovább alkalmazottként, kötött munkaidőben másnak.
2022. máj. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%

900 millió még nem az az összeg, ahol egyből felmondanék, mert ismerve magamat, lenne mire költenem, és nem is várnék vele, mert nem élünk annyit, hogy érdemes legyen várni mások véleménye miatt (max el is költöznék oda ahol nem ismernek).

Pár milliárdos nyeremény után lenne az, hogy már nem is dolgoznék (hivatalosan), csak hobbiból amit szeretnék csinálni.

2022. máj. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen kizárt dolog. Én ev. vagyok most is, de nem szeretem, amit csinálok, csak jó vagyok benne, ezért megéri ezzel foglalkoznom. Ha nyernék ennyi pénzt, tuti egy percet se csinálnám ezt többet.

Inkább valószínűleg jó alaposan kiművelném magam befektetések terén, és igyekeznék úgy befektetni a pénzemet, hogy passzív jövedelemből megéljek. Aztán ha majd egyszer nagyon unatkozom, dolgoznék valamit, de valószínű az is inkább vállalkozás lenne.

Nyaralni a Maldív-szigetekre mennék először, nagyon vágyom oda. Igazából most se lenne elérhetetlen, csak mindig vannak fontosabb dolgok, amikre költeni kell.

2022. máj. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%

Igen,pár hónapig,míg nem tanulok ki a pénzügyet.

Mert szerintem 900 millió forint sok pénz,valljuk be őszintén,sokan vagyunk aki most venne egy nagy házat vagy álmai autóját és oda a 900 millka.

De én mire költeném?

18 évesen,még aktív tanuloként tovább tanulnék közgazdagágin,és tovább képzezném magam a pénzügyben.

Aztán 840 millió ami maradna azon vennék egy tanyát vagy akármit ahol biztonságban vagyok.

Miben fekteném bele?

Mivel maradna 400 milka felét bele fekteném aranyba,meg stabil állampapírban.

2022. máj. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Stabil állampapír? Ezt hogy érted? xd
2022. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
13%
Igen munka nélkül mit ér az élet?
2022. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
84%

Ha megnyerném (bár sosem lottóztam és nem is fogok), akkor vennék 5 lakást, amit kiadnék.


Maradéknak a 7/8 folyamatosan befektetném abba, amire elképzelésem szerint a jövőben nagy kereslet lesz vagy pedig értékes lesz.


A végső 1/8 pedig spekulatív kereskedéseket végeznék a tőzsdén részvényekkel és nyersanyagokkal.


Nyaralni konkrétan most sehova, de szépen lassan elkezdeném bejárni a világot.


Dolgozni eszem ágába sem lenne be menni. Na meg az alábbi felsorolt felelősségek mellet nem is érnék rá.

2022. máj. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!