Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az mlm vagy a...

Mit gondoltok az mlm vagy a piramis alapú vállalkozáshoz?

Figyelt kérdés
Benne vagyok Facebookon több állás csoportba és ott a fele hirdetés online munka (mlm). Vajon tényleg megéri mlm munkát végezni vagy át verés az egész? Én nagyon szkeptikus vagyok ezzel, és nem hiszek benne hogy ezzel lehetne érvényesülni. Tudom hogy van olyan akinek sikerült, de az nagyon ritka szerintem. Nektek erről mi a véleményetek?

2022. máj. 20. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Minek vesztegetned az idod ilyensmivel ha kis kepzessel mar viszonylag jo fizeteseket el lehet erni tobb teruleten is?
2022. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Lehet vele sikereket elérni, de egy hányadék undormány szektás bagázs az egész.


Nem tudom elképzelni azt az élethelyzetet, amikor én belevágnék egy mlm "üzletbe".

2022. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2 válaszoló: Hát teljesen igazad van. Én 11 hónapja keresek állást, érettségivel, turisztikával, pedagógiai-és családsegítő asszisztens és gyógypedagógiai segítő munkatárs szakmával. Próbáltam elhelyezkedni szakmán kívül és szakmán belül, az önéletrajzomat 75 helyre adtam be kb, és még helyekre is be mentem adni le önéletrajzot, ebből kb ha 3-an vissza reagáltak, hogy nem vesznek fel. Viszont én sem kezdenék bele ennek ellenére sem mlm-be.
2022. máj. 20. 11:03
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

@kérdező

"Vajon tényleg megéri mlm munkát végezni vagy át verés az egész?"


Nekem az a véleményem, hogy neked nem éri meg ilyen munkát végezni, mert "át verés" az egész.


"Tudom hogy van olyan akinek sikerült, de az nagyon ritka szerintem."

Valóban nagyon ritka. Biztosan nem te leszel akinek sikerülni fog.

2022. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Az MLM úgy működik, hogy a jó emberi kapcsolataidat pénzre cseréled.

Ha jó a dumád, gátlástalan vagy és törtető, akkor jó pénzt tudsz összeszedni az MLM-ben, de cserébe az összes ismerősöd örökre meg fog utálni.

2022. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12%

@5

Ez ennél sokkal árnyaltabb...

Egyetlen MLM szabályzatban sincs benne, hogy tönkre kell tenned az emberi kapcsolataidat. Még csak az sincs benne, hogy a kapcsolataidat egyáltalán felhasználd. A céget kicsit sem érdekli, hogy hogyan generálsz forgalmat.


Keress valakit aki tönkretette a kapcsolatait és kérdezd meg tőle, hogy hogyan csinálta. Kérdezd meg, hogy miért csinálta, ki kényszerítette erre? Nézd meg, hogy miféle ember az olyan, aki pénzért képes tönkre tenni a kapcsolatait. Milyen volt előtte az az ember, hogy a szektás agymosás képes volt ilyesmit művelni vele? Esetleg keresd meg az agymosóját is... valószínűleg meg fogod látni, hogy nem egy minden hájjal megkent pszichológus, aki ismeri az agymosás minden csínyját-bínyját, hanem egy hétköznapi, átlagos ember, akik valószínűleg csak nemrég csatlakozott.


Az én csapatomban nagyon-nagyon sok ember van. Ebből összesen 2 az, akit már az MLM előtt is ismertem. Soha egy ismerősömnek sem beszéltem az üzletről, még véletlenül se. Minek?! Mindenki tudja, hogy az ismerősök körében a legkisebb a belépők aránya, kár arra pocsékolni az időt. Az a 2 is engem keresett meg 2-3 év után, hogy meséljek nekik erről az üzletről.


Viszont abban is van igazság, amit te írsz. Nagyon sok barátot el lehet veszíteni. Én is elveszítettem a régi barátaim egy részét. De ez így van rendjén. Az én utam egy irányba ment, az övéké meg egy másik irányba. Egyre kevesebb a közös pont.

De ez mindig így van, amikor valakinek változik az élete és a barátja élet vagy nem változik, vagy más irányba változik.

Akkor is elveszítettem egy csomó barátomat, amikor gyerekeink születtek, nekik meg nem. Én családos ember lettem, gyereket neveltem, babazsúrokra jártam, meg a játszótérre, hasonló gyerekes családokkal. Ők meg ugyanúgy bulizni jártak tovább. Egyre kevesebb lett a közös téma és egy után ellaposodott a kapcsolat.

Nincs ezzel semmi gond, ilyen az élet.

2022. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!