Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszakövetelheti a nagynéném...

Visszakövetelheti a nagynéném a házra ajándékozott pénzt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ez lenne a story: 1 éve kb, nem egy összegben küldött 1 millió forintot a házra amit férjemmel vásároltunk. Most viszont sikerült nagyon csunya családi balhét csinálnia, ami alatt mi össze is vesztünk és követeli vissza a pénzét, de nekem nincs annyim, mert a házba fektettük. Ügyvéddel akarja visszakövetelni. Mondtam neki, hogy szép lassan tudom csak visszaadni, mivel most megyek terhességi táppénzre, nem lesz annyi jövedelmem. Jogilag mennyire tud ajándék pénzt visszakövetelni? Köszönöm ha tudsz segíteni.

2022. jún. 6. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Papírja miről van? Ha semmiről, akkor a bíróságon sem lesz semmi bizonyítéka.
2022. jún. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Jogilag visszakövetelheti
2022. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Még akkor is necces a visszakövetelés, ha volt róla hivatalos ajándékozási papír.

Ha nem volt, az csak szóbeszéd..

2022. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Létező jogi lehetőség az ajándék visszakövetelése, de "csak úgy" nem lehet. A pontos körülményeket nem ismerjük, lehet hogy valóban van jogalapja a visszakövetelésnek, bár a leírtak alapján nem tartom valószínűnek. Az hogy "összevesztünk" nyilván nem állja meg a helyét, de egy esetleges eljárás során valószínűleg nem ezt adná meg indokként, hanem próbálná valamelyik legitim okot belemagyarázni a helyzetbe.
2022. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Papírja annyi van róla, hogy ugye utalta, tehát visszakövethető. Terveim között szerepel ténylegesen visszaadni neki a pénzét, nekem se kell ez a fölös stressz, hogy követelőzik és fenyeget. Szerencsére akkor így beperelni nem tud, az kicsit megnyugtató. A hátam közepére nem hiányzik, hogy még bíróságra is járkáljak.
2022. jún. 7. 08:19
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

Utalta?

Az csak ajándék.

2022. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Látom az 55%-os lepontozó majom nagyon unatkozik és végigpörgeti az összes kérdést a kategóriában.
2022. jún. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!