Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Árvaellátás lemondás az...

Árvaellátás lemondás az iskola befejezésekor?

Figyelt kérdés
Szeptemberben megkaptam a szokásos papírt, amit kitöltött a sulim és vissza is küldtük. 13. Osztály, utolsó év, így a "jogviszony várható megszünésének időpontja" részhez be is írták a szükséges dátumot. Most hogy befejeztem a sulit, lementek a szakviszgáim kell ezzel még bármit kezdenem/nyomtatványt kitöltenem stb? Ugye itt nem szüneteltetésről van szó, vagy passzív félévről, ezèrt úgy értelmezem, hogy csak akkor kéne újra ezzel foglalkoznom, ha elkeudem az egyetemet és ismét igazolást kell kitöltetnem az intézménnyel.

#oktatás #ügyintézés #Árvaellátas #Nyugdíjfolyosító
2022. jún. 10. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Jogszabály szerint:


"A tanulmányok megszűnését, szüneteltetését 15 napon belül kell bejelenteni a Nyugdíjfolyósító Igazgatósághoz az iskolai igazolás csatolásával."


Szerintem van vele dolgod, mivel bejelentési kötelezettséget ír elő a törvény. Ez független attól, hogy szeptemberben mit igazoltál.

2022. jún. 11. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A megoldás, ha érdekel valakit a jövőben.

Az iskolám ugye kitöltötte a tanév kezdetén a papírt, ami arról szólt, hogy a tanévet elkezdtem és a tanulmányaim várható befejezése 2022. Júni, azaz a tanév vége. Ehhez igazodott mindenki, be is fejeztem a várt időben a tanulmányaim és semmi más dolgom nem volt ezzel, mivel nem hsgytam félbe az évet vagy hasonló. Akkor lenne dolgom vele, ha pl buktam volna vagy elkezdek egy másik iskolát

2022. szept. 19. 16:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen az információt!
2022. szept. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!