Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladtam a házam, ma a vevők...

Eladtam a házam, ma a vevők azt kérték, hogy papírozzuk le, mi marad az ingatlanban. Én mondtam nekik, hogy amit csak lehet, ami mozdítható, vinni szeretném. Mi a szokás ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Ahova én költözök, ott sincs sokminden és szerintem még abból is el fognak tüntetni, amit tudnak.

Pl. csillárok, villanybojler, kapcsolók stb. vihetők?


Akinek van tapasztalata ebben, köszi a segítséget előre is.



2022. jún. 19. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Azt viszel amit akarsz. A tiéd.
2022. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

villanybojlert hagyd, villanykapcsolókat elvinni bunkóság azért, de persze megállapodás kérdése :). Csillárokat viheted, de illik valami alap világítást hagyni.

A padlót se szedd fel és a radiátorokat is hagyd a helyén:)

Régi tűzhelyeket általában hagyják, de újabbaknál ez is megállapodás kérdése, csak úgy mint pl a konyhabútor (ez is 99%-ban marad)

2022. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá részletes jogszabály, csak az

1993. évi LXXVIII. törvény

a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról 91.a § 16. pontja.


Plusz a szerződésben szerepel, hogy megtekintésori állapotban kell szavatolni az ingatlant.


Az alapján a csillár vihető maximum a felsoroltak közül, de még az is lehet per tárgya így.


A többi attól függ, szerződésen kívül miben állapodtok meg írásban.


Nekem pl most a jövőhéten marad a nem beépített konyhaszekrény és fürdőszoba szekrény, de számla ellenében a vételáron felül azt fizetik birtokbaadáskor.

2022. jún. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bele lehet írni a szerződésbe, hogy mi marad, az mindkét fél érdeke lehet. Amit nem írtok bele, az szinte mind vihető, bár van ami bunkóság.

Nálunk pl elvitték a függönykarnisokat és a WC deszkát is, meg lecserélték a csaptelepeket gagyi vackokra (az egyik be se volt kötve), de nem szóltunk, mert kaptunk egy komplett gépesített konyhát...

2022. jún. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!