Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdv mindenkinek! Milyen...

Üdv mindenkinek! Milyen tapasztalataitok vannak nagy értékű, Kínai árucikk áfa fizetésével?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen hallom hogy az emberek zöme kb többet fizet mint maga a termék értéke, áfa formájában de a magyar posta ebben az ügyben nem segít. Jelenleg egy 50 ezer forint értékű csomagot várok Kínából. Mit gondoltok mire számíthatok, mennyit kell majd fizetnem ha ilyen rossz tapasztalatokat hallok mindenhonnan? Én úgy számoltam hogy 10 és 20 ezer forint között.
2022. júl. 14. 18:59
 1/4 A kérdező kommentje:
A posta fogja szállítani ha minden igaz!
2022. júl. 14. 19:06
 2/4 anonim ***** válasza:

Szar...

Főleg posta egy... 🤬🤬🤬🤬


Posta: Tetűlassúak, konkrétan HETEKIG ülnek a cuccodon, mire levámoltatják. Már rég az országba érkezik a cuccod, és nem jut el a vámig...

Utána rendesen küldik a befizetős dolgokat, az okés...

VISZONT NEM SZÁLLÍTJÁK KI!!!

A helyi postáig viszik, ahova be kell menned, a címre csak értesítőt kapsz.


Ha teheted, akkor olyan helyről rendelj, ahol a tapasztalatok szerint futárcég viszi a cuccodat, pl fedex, expressone, stb..

2022. júl. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy vámkezelés és a +27% áfa a fizetendő.


Ha szerencséd van, akkor hazudnak a csomagon az árról, és becsúszik a határ alá. Bár nekem ilyen hazudást csak kriptovalutás fizetésnél csináltak... 900 usd-t behazudtak 300-ra, ami jól jött áfafizetésnél, de mondjuk gázos az értékbiztosítás tekintetében.

2022. júl. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Háááát egy Hong Kongi webáruházból rendeltem ami ilyen komolyabb filmes figurákkal foglalkozik, nem tudok ezek hazudnának e a termék áráról.Az nem baj ha nem hozzák ki elmegyek én érte csak a rossz tapasztalatok miatt kérdeztem hogy mire számítsak. Egyik ismerősöm szerint kb 20 ezret kell majd kifizetnem ami éppen nem baj csak menjen minden flottul.
2022. júl. 14. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!