Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladtam valamit, amit paypalon...

Eladtam valamit, amit paypalon fizettek. Vásárló biztonsàgi opcióval A vevőnek van lehetősége visszahívni így a pénzt? Ha igen meddig teheti ezt meg?

Figyelt kérdés

Eléggé aggódom, hogy a végén pofára esek. Esetleg bukom a terméket és a pénzt is. Nagy értékű volt a csomag

A paypal zárolta a pénzt,a csomagot ma adtam fel. A paypal kérte töltsem fel a nyomkövetést, ezt megtettem.

H



2022. júl. 23. 23:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Mit adtal el es foleg kinek?
2022. júl. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A Paypal nem kér tőled nyomkövetést, mert az opcionális. És pláne nem zárol ilyen esetben.

Amit leírtál, az nigériai csalásra enged következtetni.

Ott az a módszer, hogy a Paypal nevében a csalók azt mondják neked, hogy a pénzed függőben van, és úgy teheted szabaddá, ha megadod a csomag tracking numberjét. Ilyenkor a naiv eladó elküldi a csomagot, mert csak így juthat hozzá a trackinghez. A végeredmény: pénzt sosem kap az eladó, és a terméket is elbukja.

2022. júl. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A nigériai csalás természetrajzához hozzátartozik, hogy a külföldi "vevő" magyar apróhirdetési oldalakon cserkészi be áldozatait, akik nagy értékű műszaki cikkeket hirdetettek meg eladásra. Ha az eladó nem ismeri a nigériai csalást és jóhiszemű is, akkor könnyen behúzzák a csőbe, a már említett Paypal pénzvisszatartós trükkel. De van olyan változata is a csalásnak, ahol nem Paypal van, hanem banki átutalás. Abban az esetben a "bank" (azaz a csaló) ír neked, hogy a pénzed már náluk van függőben, de még kell egy apró lépés, hogy megkapd, blabla (lásd fentebb)
2022. júl. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tehát. A paypal aplikacion belül írta hogy függőben van a pénz beérkezése. Valamint azt is, hogy ha feltöltöm a nyomkövetést, hamarabb kapom meg a pénzt. A paypal egyenlegemen az applikációban ott van az összeg függőben.

Egyébként az egyesnek válaszolva Dexcom-G6 szenzorokat adtam el, amikre sajnos már nincs szüksége a családomnak

2022. júl. 24. 00:16
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Es kinek? Nem volt gyanus, hogy random angol / gibraltari / szomaliai vevod van, aki veeeeeletlenul pont Magyarorszagrol akar ilyet venni?
2022. júl. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Németországban élek,és országon belül adtam el....
2022. júl. 24. 07:39
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Még ha valóban rendben is lenne minden, azaz a vevő tényleg küldött pénzt a Paypal-on keresztül, te meg nyomkövetővel elküldted a csomagot, ebben az esetben is megteheti a következő dolgokat:

Jelentheti a Paypal-nak a csomag megérkezése után, hogy üres dobozt/fél téglát kapott és a Paypal a vevő mellé fog állni, visszautalja neki a pénzt.

Elballaghat a bankjába, és bejelentheti, hogy visszaéltek a kártyaadataival, nem hajtott végre ilyen vásárlást, és chargeback eljárásban visszavonathatja a bankkal a tranzakciót.

2022. júl. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A Marketplace-n futottam bele pár kötsögbe, akik azt hitték, átverhetnek. Ha Paypal-re akar csak utalni - pedig felajánlom a számlaszámot is -, az nekem rögtön gyanús, és nincs üzlet.
2022. júl. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, itt nem nigériai csalásról van szó. (bár ettől még a vevő átverhet ha akar)

Mivel nagyobb összeg érkezett a paypal számládra mint szokott, mint ahogy írtad a paypal ideiglenes zárolta a pénzt, hogy ne verd át a vevőt vagy éppen a paypalt azzal, hogy kiutalod a pénzt és nem adod fel a csomagot.


Alapesetben ez a pénz 21 napig van zárolva, de he feltöltöd a nyomkövetési számot, akkor ha a nyomkövetés szerint a kézbesítés megtörtént, akkor a paypal feloldja a zárolást és egyből kiveheted a pénzt.


A vevőnek 180 napja (igen, fél éve) van, hogy vitát nyisson, ezért nem ajánlott paypalon keresztül terméket eladni, főleg nem ismeretlen embereknek mindenféle értékelések nélkül.


Sok helyen lemérik a csomagot feladásnál, szóval az üres csomag nem éppen jó kifogás, és ha le van mérve a csomag akkor a féltégla sem a legjobb..

De ha te akár videóra veszed a csomagolást és a feladást, az sem segítene rajtad.

De igen, ha bármi gond van akkor a paypal az eseteg 95%-ban a vevő mellé fog állni, ha a vevő a paypalon elveszíti a vitát, akkor még mindig ott a lehetőség a chargeback-re, ahogy a #7-es írta, és ezt te minden esetben el fogod veszíteni.


Ha máskor nagyobb összegű eladást csinálsz, akkor banki átutaláson keresztül tedd meg.

2022. júl. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Illetve ha a vevő azt mondja, hogy a termék nem működik, akkor a paypal azt fogja mondani, hogy amint a vevő visszaküldi a terméket, visszakapja a pénzt, de ugyanakkor a paypalt nem fogja érdekelni, hogy mit küldött vissza.

Nevetséges, ugye?

Paypalt eladóként kerülni kell.

2022. júl. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!