Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átalányadózás esetén mennyi a...

Átalányadózás esetén mennyi a csed és a gyed?

Figyelt kérdés

Próbáltam rákeresni de nem találtam elérhető információt róla (vagy csak rosszul kerestem).

Eddig KATA-s voltam, de átkel váltanom átalányadózásra.

Még nincs tervben az első gyerek, de hosszabb távon szeretném felmérni a lehetőségeket, hogy muszáj e bejelentett helyet keresnem majd, vagy jól járok e az átalányadózással gyerekvállalás esetén is. A KATA hosszabb távon nem volt számomra előnyös a kérdésben kérdezett miatt is.

Szabadúszó informatikus vagyok, jelenleg KATA alatt 350e Ft körül volt/van a bevételem.



2022. aug. 29. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
A CSED és a GYED összege a jövedelmedtől függ. Katásként ez ugye fix volt, nem számított, hogy mennyit kerestél. Átalánynál pedig majd a jövedelmedet fogják nézni.
2022. aug. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Bevétel 60%-a, de legalább a minimálbér.(ellátási alap)
2022. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Mármint az az alapja.
2022. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!