Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik magyar banknàl a...

Melyik magyar banknàl a legjobb devizaszámlát nyitni?

Figyelt kérdés
Megtakarítás dollárban vagy euroban. Hol a legalacsonyabbak a költségek? Nézegettem pár bank tranzakciós díjait, csak sokan azt mondjàk, hogy ha kiveszem majd a pénzt, horror összegeket levon, amiket úgy külön nem làtok részletezve sehol. Melyik banknál van esetleg korrekt váltás és díjak?

2022. okt. 2. 20:16
 1/9 krwkco ***** válasza:
27%

"Melyik banknál van esetleg korrekt váltás és díjak?"

Nagyjából mondhatjuk, hogy egyiknél sincs. A forintszámlád melyiknél van?

De az nem igaz, hogy nincsenek részletezve az átutalások vagy a készpénzfelvételek díjai. A devizaszámla kondíciós listában van.

2022. okt. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krwkco ***** válasza:
100%

Pl. itt nagyjából tájékozódhatsz, de ne vedd "készpénznek":

[link]

Vagy itt, bár ez a WISE reklámoldala:

[link]

2022. okt. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Nekem Erste-nél van a folyószámlám, a csomagban korlátlan alszámlát és devizaszámlát tudok nyitni. A kártyát pedig bármikor át tudom állítani a devizaszámlára.

A SEPA utalás itt sem olyan olcsó, de bankkártyás topuppal feltöltöm Revolutra és onnan elutalom.

2022. okt. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Nekem a Raiffeisennél van ingyenes devizaszámlám, nem feltétele, hogy a banknál forintszámla is legyen.

A kártya hozzá évi 6000 körül van, havonta 2-szer 300000 Ft ingyenesen felvehető. (Nincs köze a forint számláról felvehető havi 150000-hez.)

Bankfiókban a számla devizanemében 1,1% díjért lehet készpénzt felvenni.

SEPA utalás drága, azt én is Revoluttal csinálom.

2022. okt. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sokan ajánlottál a Rafit korábban is. Kivételkor se von le horror összegeket, ha egybe kiveszem a pénzt?
2022. okt. 3. 06:17
 6/9 A kérdező kommentje:
*és ugye forintban venném ki értelemszerűen, ha pár év múlva szükségem lenne rá
2022. okt. 3. 06:18
 7/9 A kérdező kommentje:
Közben ránéztem a Raiffeisen díjtáblázatára, és elsőre eléggé húzósnak tűntek ezek az összegek. Számlazárás számlanyitás után 6 hónappal 5000 ft (nemtom h ez egyszeri, v mindig fogja-e.) Bár utána 0-t ír, akkor gondolom egyszeri. Kártya évente 3600, ilyen kis bizbasz sms díjak, meg kp felvétel stb, éves szinten olyan 15 ezer ft minusszal kell kalkulálni kb nem?
2022. okt. 3. 06:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha a számlanyitástól számított 6 hónapon belül megszüntetnéd a számlát, annak van egy díja. De miért szüntetnéd meg? Teljesen ingyenes akkor is, ha nincs rajta pénz.

A bankfióki készpénzfelvétel díja forint és valuta esetén is 0,5%+0.6%, de ez utóbbi max 420000 Ft. Tehát 70 millió Ft-nak megfelelő összegig 1,1%, afölött 0,5%+420000 Ft.

Sms-t, ha akarsz, igényelhetsz. Attól függően, hogy mennyi tranzakciód van, kb havi 500-600 Ft-ból áll meg. Nekem megfelel az ingyenes netbank alkalmazás is a tranzakciók nyomon követéséhez.

Kártyát pedig már évi 3000 körüli összegért is kaphatsz. Van persze Visa Gold meg Mastercard Gold is 20000-ért.

2022. okt. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Erste investment-tel van tapasztalatom, ami forintot középárfolyam + 3,4 forinton vált euróra, így inkább revoluton váltok, mert olcsóbbban kijön. Nagyobb pénz felvételre viszont a gatyád is rá fog menni mindenhol!
2022. okt. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!