Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyiket reszesíted előnybe,...

Melyiket reszesíted előnybe, utanvét, vagy előre utalás?

Figyelt kérdés
Közösségi médiával kapcsolatba. Vásárlásnál. Pl.egy használt, de jó állapotú ruhát akarsz venni.
2022. okt. 16. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ingyenes akkor az utánvét.

Ha az utánvét pénzbe kerül akkor inkább kifizetem előre kártyával.

2022. okt. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krwkco ***** válasza:

Ha az eladónak közvetlenül fizetsz kártyával, akkor vita esetén kérhetsz charge-back eljárást a kártyatársaságtól.

Ha a csomagszállítónak fizetsz, akkor nem. (Pontosabban csak azzal a szolgáltatással kapcsolatban kérhetsz charge-backet, amit a futárcég nyujt.)

2022. okt. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jasznalt dolgot sose veszek
2022. okt. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, en sose fizettem, nem is fogok előre utalással senkinek. Mi van ha nem kapom meg a csomagot, de a pénzzel lelép? Vagy ha nem is azt kapom, amiért fizettem. Nem egy ilyen esetről tudok. Személyes átvetel híve vagyok.
2022. okt. 16. 18:45
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Én az előre utalást preferálom mindenképpen, mert sokkal olcsóbb!


Az utánvét sokkal többe kerül + még borravalót is kell adnom a kihordónak és semmi garancia nincs arra, hogy nem egy fél tégla lesz a csomagban...


Nyilván megbízható eladótól kell vásárolni és nem a Jófogáson meg a cgbűnöző Marketplace-n valami noname alaktól, hanem pl. a Vaterán, ahol el lehet olvasni a korábbi értékeléseket és azok alapján eldönteni, hogy akarok-e vásárolni az adott eladótól.

2022. okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Mi van ha nem kapom meg a csomagot"


Ez bármilyen csomagnál előfordulhat...


Nekem is veszett már el csomagom a posta hibájából, mert a feladó tudja igazolni a feladóvevénnyel, hogy feladta, a csomagszám alapján visszakerestethető és kártérítési igény is benyújtható.


Az ilyen netes adásvételek alapköve a bizalom.


Ha ez nincs meg, akkor szerintem inkább ne vásárolj vagy tényleg csak személyes átvétellel, mert akkor nem ér nagy csalódás!

2022. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, bizalom! Jol mondod. Csak volt ra példa hogy nem igazán tartották be. Mindenhol előfordulhat igen, de az utánvét biztonságosabb. Nekem legalabb is. Eddigi tapasztalatok alapján.
2022. okt. 17. 05:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Előre utalás ha az illető bizonyítani tudja, hogy megbízható (pl sok pozitív értékelés). Másképp csak hivatalos helyeken fizetek előre.
2022. dec. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!