Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire lenne érdemes elkezdeni...

Mire lenne érdemes elkezdeni félre tenni? Mit ajánlotok nekünk? A Posta is szóba került, ott esetleg valaki tud értelmes megtakarítást ajánlani?

Figyelt kérdés

Nos, a barátnőmmel ketten azon gondolkozunk, hogy most nyitnánk egy számlát, amire nyilván elkezdenénk befizetni minden hónapban. Ez úgy nézne ki, hogy körülbelül 30-40 ezer forint lenne az, amit minden hónapban be tudnánk fizetni, nyilván nem a legtöbb, de szerintem egy 5-6 éves futamidőre teljesen jó lehet mondjuk egy lakásvásárlásnál önerőre. Lehetőség szerint olyan érdekelne, ami infláció feletti kamatozású, csak be kell fizetni és, ha nem lehet hozzányúlni fix. ideig, akkor sem probléma. Igen, lehet azzal jönni, hogy kevés, ne is fektess semmibe, mert nem ér semmit, de most nem ez a kérdés. Azt gondolom, ha valaki ebben a helyzetben ennyit is félre tud tenni minden hónapban, az teljesen jó lehet. Mind a ketten 25 évesek vagyunk, 30-tól hamarabb nem nagyon tervezünk közös saját házat. (Illetve nem kell 200 m2-es ház vásárlására gondolni, teljesen megfelelő lehet a jövőben is egy 70-100 m2 közötti).

A normális és segítőkész válaszokat teljes mértékben köszönöm!



2022. okt. 17. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
tudásba kell tolni, annál jobban nem fizet semmi, főleg ilyen fiatalon.
2022. okt. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem javasolnám.

Én inkább egy komolyabb, privát öngondoskodási befektetést javasolnék, én is így csinálom már 8 éve.

2022. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha csak havi 30-40e a megtakarított összeg, érdemes továbbtanulni, elvégezni egy képzést amely után több lesz a megtakarítás.


Rövidtávon állampapir az egyik legjobb befektetés, viszont nem hoz infláció felett, reál értéken kevesebbet fog érni pár év múlva, mégis jobb, mintha csak a számlán porosodik a pénz.

2022. okt. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!