Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vidéki kisvárosi környezetben...

Vidéki kisvárosi környezetben illik még megkérdezni hogy tudok-e kártyával fizetni, vagy már olyan természetes hogy ciki a kérdés is?

Figyelt kérdés
emlékszem régebben mindig hangoztatták hogy előre kell jelezni ha így akarok, csakhogy mostanában már nagyon megszaporodtak a terminálok mindenfelé
2022. okt. 23. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. De egyébként láthatod, hogy ott van-e a pulton, vagy a pénztár mellett az érintős kütyü....
2022. okt. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ma bementem egy dohányboltba ahol még sosem jártam de nem láttam mert nem volt szem előtt, szóval inkább kérdeztem
2022. okt. 23. 20:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
"Kártyával szeretnék fizetni." Ha nem lehet úgyis szólnak. Ilyenkor megkérdezem hol van a legközelebbi ATM.
2022. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krwkco ***** válasza:
92%
Az embernél mindig lehet mondjuk 20 ezer kp. És akkor nem kell kérdezni. És ha szükséged van valamire, akkor nem kell anélkül kisétálnod a boltból, akkor sem, ha nem fogadják el a kártyát.
2022. okt. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
A szálláshelyeken kívül minden kereskedelmi egységben kötelező biztosítani a bankkártyás fizetést. Ezt jogszabály írja elő már több, mint egy éve.
2022. okt. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
... azért illik rákérdezni, mert lehet nincs internet kapcsolat, rossz a terminál, csődbe ment a bank...
2022. okt. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

"A szálláshelyeken kívül minden kereskedelmi egységben kötelező biztosítani a bankkártyás fizetést. "


Nem a bankkártyás fizetést kötelező biztosítani, hanem az elektronikus fizetési módot. Ez a gyakorlatban simán megoldható azzal, hogy a kereskedelmi egység kiírja egy papírlapra a bankszámlaszámát, amire átutalással fizetni lehet.

Ehhez csak egy papírlap kell, nem terminál.


Én mindig jelzem előre, ha bankkártyával fizetnék. Ettől függetlenül készpénz is van nálam, ha vásárlást tervezek. Soha nem lehet tudni...

2022. okt. 24. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig jelzem előre, ha bankkártyával fizetnék, ha nincs nálam készpénz.
2022. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahol hetente többször vásárolok és több ezerszer fizettem már bankkártyával, ott is mindig időben mondom, hogy kártyával szeretnék fizetni. Akárcsak a nagyvárosi hipermarketekben is. Hiszen, mindenütt lehet készpénzzel is fizetni. Aki nem mondja, attól megkérdezi a pénztáros, hogy "Készpénz, kártya?" Ismeretlen boltokban is mondom, legfeljebb az a válasz, hogy nem lehet kártyával fizetni.
2022. okt. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!