Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit érdemes tudni számlanyitás...

Mit érdemes tudni számlanyitáskor?

Figyelt kérdés
Diák vagyok, még nem volt nekem és online szeretnék igényelni, de már nem kell a szüleim beleegyezése. Hogyha igényelem akkor automatikusan küldenek fizikai bankkártyát? Kell utalni rá pénzt?

2022. nov. 5. 02:29
 1/1 anonim ***** válasza:

"Hogyha igényelem akkor automatikusan küldenek fizikai bankkártyát? Kell utalni rá pénzt?"

Online még nem igényeltem, ehhez biztosan tud majd olyan hozzászólni, aki már igen. Viszont nekem logikus az, hogy ha igényelsz bankkártyát, akkor azt vagy kiküldik postán, vagy be kell fáradni érte a bankfiókba, hogy átvehesd.

Én az első kettőt a bankfiókban vettem át, a többit már postán küldték ki.

Gondolom az eljárást bankja válogatja.


Utalni pénzt nem a bankkártyára utalunk, hanem a bankszámlára. Nem kötelező. Ha van számlavezetési díj egy bankszámlával kapcsolatban, akkor nyilván illik legalább a díjnak a bankszámlán lennie, ha egyébként nincs rajta egyáltalán pénz.


A bankkártya csak egy eszköz ahhoz, hogy a bankszámládon lévő pénz felett rendelkezz (például költsél róla) úgy, hogy nem kell személyesen bemenned emiatt a bankba.

Tehát ha elhagynád a bankkártyádat, attól a bankszámlán lévő pénz még nem vész el, ott van a bankszámládon.

2022. nov. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!