Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi jobb egy adott gazdaságnak,...

Mi jobb egy adott gazdaságnak, a hazai termelés fogyasztása, amelyet külföldi tulajdonú vállalat készít el, vagy olyan terméké, amely hazai kézben van, de külföldön lett előállítva?

Figyelt kérdés

Pontosítva a kérdést, "A" ország számára, az növeli jobban a gazdasági erőt, ha


"A" országt erületén,"B" ország tulajdonában levő vállalat állít elő valamit, de "A" ország munkaerejével, (majd nyilvan eladja valahová és profitot termel, amelyből az A orszagbeli leanyvallalat adózik)


Vagy ha, A ország állampolgárainak tulajdonában van egy vállalat, amely B országban termel, és így nagyobb profitra tesz szert, de a tulajdont és a hasznot feltehetőleg "hazaviszi"



Konkretizálva a kérdést, a Német gazdaságnak az a jobb, ha Magyarországon gyártanak Mercedest, vagy ha Németországban Fordot?



Válaszodban légyszíves jelezd mennyire érzed magad hozzáértőnek, pl közgazdász vagy, vagy ez csak laikus vélemény stb.


Én magam, mint közgazdaságtant (is) hallgató egyetemista kérdezem ezt, mivel még nem sikerült rá, csak árnyalt választ találnom



Köszönöm



2022. nov. 5. 19:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
attól függ
2022. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Tökmindegy ki a túlaj valoszinű igyis ugyis C országba fogja tartani a pénzét.


Elég nagy bulshit hogy a multik hazaviszik a pénzt. Sok embertől hallottam már de eddig senki se tudta levezetni hogy ez mégis hogy sikerül nekik.

2022. nov. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy hogy kifizeti osztalékként a tulajdonosnak. A győri Audi az elmúlt 3 évben kb. 10 milliárd euró osztalékot fizetett ki a német tulajdonosának.
2022. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

1 es


Amúgy jogos, nekem is mondta ezt tanárom, hogy mindenre ez a jó válasz


2 es, én sem ezt allítom, ezért tettem idézőjelbe.


Itt igazából az A országra gyakorolt gazdasági hatás érdekelne engem

2022. nov. 5. 20:17
 5/24 anonim ***** válasza:

3 Akkor ha nem lenne az orságba audi akkor a magyar embereknél 10 milliárd euroval több marad? Mivel lennénk gazdagabbak ha nem lenne itt audi?


4 Erről könyveket írtak, mit szeretnél rajta elemezni? Fölleg bármilyen konkrétum nélkül lásd 1 válasz.

2022. nov. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Nincs rá egzakt válasz. A példa meg nagyon rossz. Mert ahány autógyár, ahány modell, annyi gazdasági modell az előállításra, annyi változó termékmix az alkatrészeknél stb stb.

Inkább lehetne úgy vizsgálni, hogy egy adott terméket hol jobb előállítani. De még így is lehetne cifrázni. Az államkasszának? A lakosságnak? A termelővállalatoknak? A szolgáltatóiparnak? A kül-és belpolitikai tárgyalóerőnek? (Nem veheted ki a képletből akkor sem, ha jó lenne)


(Mérnök BSc, közgazdász MSc, autóipari középvezető)

2022. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"3 Akkor ha nem lenne az orságba audi akkor a magyar embereknél 10 milliárd euroval több marad? Mivel lennénk gazdagabbak ha nem lenne itt audi?"


Nem te vagy a legélesebb kés otthon, ugye? Nyugtass meg!

2022. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
7 Kicsit jobban is megeröltethetnéd magad a személyeskedésnél.
2022. nov. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

6



Igen, a gazdasági erő legjobb megfogalmazása valóban a politikai tárgyalóerő


És igen ebből a szempontból egy fogkrém gyár és egy repülőgép gyár nem azonos súlyú, és meginkább nagyobb súllyal rendelkezne a kutatás és fejlesztés áthelyezése.


Persze, a politikai tárgxalóerőt az adja első látásra, hogy ott van a vállalatunk, ezért mi diktálunk, de a valóságban pl Kína azért tud befolyast gyakorolni mert ott van a munkaerő és nélküle csődbe mennek



Viszont ennek tekintetében, összességében, melyik a jobb?


Mi lenne egy ország lakosságának tudatosabb választása, amikor termékeket vásárol, ha a fenti két lehetőségből kell választania?


Máshol gyártott, de hazai vállalat, vagy made in adott ország, de külföldi vállalat


Nyilván közgazdaságtani szempontból érdekel és nem életvitel miatt



Egzakt választ valóban nem kaptam még sehol


Azt is elfogadom, ha nincs általános válasz, csak iparág specifikus


De egy átlagos iránynak mégis lennie kell, legalább tendenciának



Köszönöm az eddigi válaszokat is

2022. nov. 5. 21:12
 10/24 anonim ***** válasza:

Gondold már végig amit írtál... Ha nem lenne az országban az Audi akkor mégis honnan lenne az a 10 milliárdos jövedelem amit kivitt innen a cég?

Akkor maradt volna 10 milliárddal több ha a megtermelt jövedelmet nem vitte volna ki innen osztalékként, hanem itt költötte volna el.

2022. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!