Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom meg, hogy egy...

Honnan tudhatom meg, hogy egy éttermet milyen vállalkozás/cég üzemeltet?

Figyelt kérdés
Többször ettem ott, de a számlám csak az étterem nevét látom, a cég neve nincs ott konkrétan, hogy x.y kft. Kíváncsiságból érdekelne, hogy milyen forgalma van a cégnek pénzügyileg, de nem találtam meg az üzemeltetőt.
2022. nov. 17. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Privátban írd meg az étterem nevét, hátha ismerem vagy találok róla valamit.
2022. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Ha a “számlán” nincs rajta az uzemelteto ceg (vagy egyeni vallalkozo) neve, akkor nem szamlat kaptal, senem blokkot, csak egy rendelesosszesitot.

A rendes blokkon rajta kell legyen az utemelteto es a blokk aljan kell legyen egy NAV ellenorzo kod.

Egyebkent az etteremben ki kell legyen fuggesztve a mukodesi engedely, amin rajta kell legyen az uzemelteto, illetve a vasarlok konybeven is meg kell, hogy legyen ez az info. De akar kerhetsz afas szamlat is a fogyasztasodrol, azon is szerepelnie kell.

Ha van honlapjuk es azon hasznalnak cookie-kat akkor az adatvedelmi tajekoztatojukban szinten szerepelnie kell az uzelemetetonek.

2022. nov. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy meg cégadatbázisban keress rá cím alapján. Én találtam meg már így céget az optenben.
2022. nov. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Nemzeticégtár 1 próbát megér
2022. nov. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én most találomra megnéztem a neten 2-3 (régebbi és újabb) étterem weboldalát, mindenhol kizárólag a cookie/adatvédelmi/ÁSFZ tájékoztatóban találtam meg az üzemeltető cég nevét. A kapcsolat oldalon is csak xy étterem néven hivatkoznak magukra és az üzemeltető kft neve sehol máshol nem jelenik meg az oldalon. Egyedül az adatvédelmi tájékoztatóban szerepel.


A számlán/blokkon viszont mindenképp rajta kéne lennie.

2022. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy étteremnek (webshoppal ellentétben) nem kötelező az üzemeltetőt feltüntetni a honlapján. De ahogy többen is írták, a számlán/nyugtán kötelező, azon rajta is kell lennie.
2022. nov. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már azóta megoldódott, köszi mindenkinek. A számlás ötlet jó volt, csak a kasszánál mindig adnak vagy 3 papírt is, és nem a jón kerestem, azért csak az étterem neve volt rajta és nem a cég.
2022. nov. 23. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!