Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy bizonyos összeg alatt valahol nem lehet kártyával fizetni?

Figyelt kérdés

Ma jártam így először. Nagyon ritkán használok készpénzt, általában csak akkor van nálam, ha tudom, hogy olyan helyre megyek, ahol nem tudok kártyával fizetni (pl. ha osztálypénzt kell befizetnem a gyerekeknek).

Jogilag megtehetik azt, hogy nem engedik bizonyos összeg alatt a kártyás fizetést?



2022. nov. 24. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Jogilag meg, ha mellette biztositanak egy szamlaszamot ahova utalhatsz pld
2022. nov. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Persze, azt is megtehetik, hogy egyaltalan nem biztositanak kartyas fizetesi lehetoseget.
2022. nov. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudtommal 2021 januárjáig kötelező volt betelepíttetni a terminálokat...
2022. nov. 24. 16:15
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
:)) az az elektronikus fizetesre vonatkozott zsinekem....
2022. nov. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedő havi fix összeget + a vásárolt tétel után y %-ot fizet a banknak. Csak azért van náluk kártyás fizetés, hogy ne veszítsék el a vevők többségét. Nekik nem éri meg a kis összegű vásárlás, a %-os banki jutalék miatt. Én úgy tudom, hogy már évek óta nem lehet minimalizálni a kártyás fizetés összegét, tehát jogilag nem teheti meg.
2022. nov. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ez a törvény akkor az átutalásos fizetésre vonatkozik? Úgy magyarázták nekem egyszer, hogy az üzletekben lehetőséget kell biztosítani a kártyás fizetésre.

Tehát akkor valójában nem kötelessége elfogadni sehol a bankkártyát? Nagyobb áruházak is dönthetnének így?

2022. nov. 24. 16:25
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
2022. nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Elektronikus fizetesi lehetoseget kotelezo biztositani, nem kartyasat.
2022. nov. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elektronikus fizetési lehetőséget kell biztosítaniuk, persze ez legtöbbször terminált is jelent, de az utalás is működik
2022. nov. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Olvastam a 7. válaszoló által beküldött cikket. Az az üzlet, ahol voltam, terminállal volt ellátva. A cikk szerint jogilag kifizethettem volna akkor is kártyával (átutalási lehetőség nem volt kiírva, nem is említette az eladó), ha csak azt veszem meg, amiért eredetileg mentem be.

Így már értem a dolgokat!

2022. nov. 24. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!