Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Válságban a lakosság miért...

Válságban a lakosság miért menekül PMÁP-ba?

Figyelt kérdés

Most a PMÁP-nak elég jó kamata lesz, 15% körül, várhatóan jövőre is hasonlóan fog hozni. De ez még mindig csak KSH közlött infláció +1-2%. Évekkel ezelőtt, mikor csak pár % volt az infláció, akkor is hasonló volt a képlet, mégsem rohantak az emberek inflációkövető állampapírba. Magas inflációnál a magas kamat kb ugyanaz, mint alacsony inflációnál az alacsony kamat. Vagy ennyire csak a számot nézik az emberek, hogy mennyi pénzt fog hozni, holott az a pénz már közel sem fog annyit érni, mint a múltban?


Ahogy nézem, válság idején a részvénypiac mindig bezuhan, de előbb-utóbb borúra derű jön, és rövid időn belül sokszorosára nőhetnek a részvények, illetve a vezető indexek értékei, lásd 2008,vagy covid válság. Miért nem oda menekítik a pénzüket az emberek? Vagy miért nem diverzifikálnak?



2022. dec. 24. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Mert az ami még talán(?!?) pozitív reálkamatot fog adni.
2022. dec. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Mert pénzügyileg tudatlanok és mert magyar nyelven erről nincs egyértelmű, szájbarágós leírás.
2022. dec. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

"De ez még mindig csak KSH közlött infláció +1-2%"


Mondjál jobbat...

Én nem tudok.


"Vagy ennyire csak a számot nézik az emberek"


Igen, pontosan így van. 0% inflációnál a 2% kamat nem vonzó, akkor inkább tartják a számlán a pénzüket. 15% inflációnál a 13% kamat vonzó.


"Miért nem oda menekítik a pénzüket az emberek? Vagy miért nem diverzifikálnak?"


Akinek sok pénze van azért, mert önállóan nem akar befektetni vagy a banki alapokkal már megszívta korábban, így többet a bankra se akarja bízni a pénzét. Inkűbb választja az állampapírt meg az ingatlant.

Akinek kevés pénze van, annak meg tök felesleges diverzifikálni.


"előbb-utóbb borúra derű jön"

Igen, de ha most 1000-en áll a tőzsde index, és jövőre ugyanúgy 1000 lesz, akkor idén egy gagyi 10% os állampapírral nekem nőtt a pénzem és jobb ha jövőre rakom be a tőzsdére a több pénzt, mintha idén raknám.

Időzíteni nehéz...

2022. dec. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
brutálisan sok pénz van a magyar embereknél, és az állampapír könnyen hogy egy kis extrát. nulla kockázattal
2022. dec. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Te az infláció természetét nem érted. Az infláció az egy átlagos fogyasztói kosáron alapul, amitől a tiéd eltérhet, sőt mindenki eltér, mert az egy átlagos, statisztikusok által összeállított kosár. Tehát amikor 15% infláció van, akkor nem azt jelenti, hogy a 100 milliód jövőre már 15%-kal kevesebbet ér. Attól függ az egész, hogy te mire költöd azt a 100 milliót majd amikor elköltöd.


Ami most van ez inkább a szegény emberek inflációja, őket szopatja meg jobban, mert ők költenek arányaiban sokat a fizetésükből kajára, rezsire. A gazdag embereket kevésbé érinti az infláció, az ő pénzük kevésbé is romlik, mert egyszerűen amikor majd elköltik, nem azokra a dolgokra fogják költeni olyan nagy mértékben, amikre a szegényebbek.

[link]

2022. dec. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Mikor alacsony inflációnál 2-3 % volt a kamat, nekem akkor is állampapírban volt a megtakarításom, mivel akkor a bankok meg kb 0 % kamatot adtak. Nekem így kényelmes, semmi kockázat, nyugodtan alszok.
2022. dec. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
És nem a PMÁP-ba menekülnek, hanem mindig a legkedvezőbb konstrukcióba (ami a legmagasabb kamatot hozza). Most a PMÁP az, korábban meg a MÁP+ volt. Egyébként a válság alatt csökkent a lakossági lekötés, ergo többet vettek ki MÁP+ból, mint amennyit PMÁP-ba beraktak.
2022. dec. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én korábban nem éreztem annyira az inflációt, ezért felelőtlen módon nem fektettem be a pénzem. Az, hogy néha 50-100 forintot nőtt valaminek az ára, nem viselt meg annyira. Most, hogy ennyire eldurvult a helyzet, rögtön aggódni kezdtem, mert a nehezen összespórolt pénzem napról napra kevesebbet ér. Nekem már az is jó, ha az értéket nagyjából tartja, kockázatot nem akarok vállalni. Az állampapírnál csak kockázatosabb befektetéseket láttam, ezért menekültem ebbe.
2022. dec. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Nulla pénzügyi intelligenciával csak arra futja, amit a tévében reklámoznak.


Forexen, tőzsdén lényegesen magasabb hozamokat lehet elérni, ahhoz viszont tanulni kell, s időt kell belefektetni, szóval nem való mindenkinek.


A többség nem hajlandó új dolgokat megtanulni, új képességekre és készségekre szert tenni. Sokkal könnyebbnek érzik dögleni a tévé előtt pizzát és sört majszolgatva...

2023. jan. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
9-es a tőzsdén, pláne a forexen a befektetők döntő többsége pénzt veszít. Átlagember nem fog kockáztatni nem ér annyit az egész
2023. jan. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!