Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A MCdonaldsban kivették a...

A MCdonaldsban kivették a kezemből a vásárlók könyvét, hogy csak a műszakvezető felügyeletével írhatok bele. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
3 percet kellett várnom rá és addig nem adta oda, míg részletesen el nem mondtam mit szeretnék beleírni
2023. jan. 8. 20:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
15%
Persze, hogy így van. A választófülkébe is bemehet veled bárki. Minek írkálsz a vásárlók könyvébe?:) Semmi jelentősége. A mcdonalds-al szemben semmi esélyed nincs nyugodt lehetsz.
2023. jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%
Nem. A történet kitaláció avagy átvertek.
2023. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

2.: nem kitaláció, én is meglepődtem mikor kikapta a kezemből 😂

De leírtam ezt is a könyvbe 😉


Ha érdekelnek valakit a részletek, megírom majd mi volt pontosan és mit kaptam válaszként.

2023. jan. 8. 22:40
 4/34 anonim ***** válasza:
90%

A vasarlok konyvebe jogod van egyedul irni.

A gazdasagi versenyhivatalnak ird meg emailbe fotokkal a konyvrol. Azt is ird le,hol volt a konyv es h te nem tudtsd onalloan elvenni onnan. Mar ezt is buntetik!!

Eloszor figyelmeztetik a rohadekokat. Ugyh ketto egymas utani eset kell.


Mocskos pofatlan amerkkai multi

2023. jan. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Az a legviccesebb, hogy amikor leírtam, akkor az üzletvezető vitatta, hogy ő nem akadályozta, csak megkérdezte.

Mondtam, hogy oké, én ezzel nem tudok mit kezdeni, de akkor ezt írja le a megjegyzéshez.


Így már papírom van róla, mert le is írta, idézem: "Az pedig, hogy nem engedtük a könyvbe írni, nem így volt, a kaszás mondta az úrnak, hogy csak a műszakvezető jelenlétébe írhat a könyvbe."

😂😂😂


Van itt még néhány érdekes ellentmondás, de amíg nem zárják le az ügyet, nem írom le ide, nehogy a Google-ban megtalálják ezt a kérdést, így befolyásoljam őket.

2023. jan. 8. 23:06
 6/34 anonim ***** válasza:
88%
Melyik McDonald's van volt ez? Gyere jarassuk le őket! Megérdemlik!
2023. jan. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám, hogy le kell őket járatni, nincs ilyen szándékom, annak ellenére sem, hogy a vásárlók könyvébe tett bejegyzésemre megjegyzésként műszakvezető - bár szépen becsomagolta - hazugnak nevezett az indoklásában.


Amúgy a budapesti Szent István krt-i volt, de lényegtelen, hibáztak, bízok benne, hogy belátják és elnézést kérnek.


Igazából eredetileg azért írtam be a könyvbe, mert elfogytak a kioskoknál a helyben fogyasztós táblák (egész ott tartozkodásom alatt 1-1 tűnt fel a gépeknél, de sokunknak nem jutott), ezért azt javasolták nekem, hogy akkor rendeljem elvitelre plusz 80 ft-ért, aztán üljek le egy asztalhoz és egyem meg.

2023. jan. 8. 23:45
 8/34 anonim ***** válasza:
89%

A vásárlók könyve nem vicc, nagyon megütheti a bokáját, ha korlátoznak a használatában.


Velünk egyszer fordult elő, hogy zárás előtt 10+15 perccel szolgáltak ki helyben fogyasztásra, mi rendesen ettünk, alig váltottunk pár szót közben, biztonsági őr mégis felszólított a távozásra. Elmondtuk neki, hogy igyekszünk, gyorsan megesszük és távozunk. Válassz:

- SEmmi ilyesmi, azonnal távozzanak!

- Rendben, ez esetben kérem a vásárlók könyvét!

- Nincs semmi vásárlók könyve, menjenek!

...és ezzel ott hagyott minket.


Mivel ismertük a jogainkat és helyben fogyasztással szolgáltak ki, így maradtunk. Nekünk annyiban szerencsénk volt, hogy az üzletvezető intelligensebb volt a biztonsági őrnél. A jelenet után kedvesen odajött hozzánk, elnézést kért, elmondta nyugodtan fogyasszuk el az ételt és utána távozzunk.


Ezért végül nem írtunk a vásárlók könyvébe és érdekes módon távozáskor a biztonsági őr is kellemes estét kívánt.


Neked is ezt tudom javasolni, ha ismerd meg a jogaid és amikor úgy látod korlátoznak benne, nyugodtan állj ki magadért!

2023. jan. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
20%
Azzal a mozdulattal orrba vágtam volna.
2023. jan. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
91%

Az üzletekben jól látható és könnyen hozzáférhető helyen a kereskedelmi hatóság által hitelesített, folyamatosan számozott oldalú vásárlók könyvét kell elhelyezni. A vásárlók a vásárlók könyvébe bejegyezhetik az üzlet működésével, továbbá az ott folytatott kereskedelmi tevékenységgel kapcsolatos panaszaikat és javaslataikat. A vásárlót e jogának gyakorlásában megakadályozni vagy befolyásolni tilos.


2005. évi CLXIV. törvény

2023. jan. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!