Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen POZITÍV és NEGATÍV...

Milyen POZITÍV és NEGATÍV következményekkel járna ,ha mondjuk hétfőtől kivezetnék az élelmiszerekre kivetett ársapkát?

Figyelt kérdés
A kulturált, fröccsögésmentes hozzászólásokat előre is köszönöm!
jan. 14. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Szép lassan a többi termék ára vissza csökkenne.

Most a mellfilét megveszi a bolt 2300 forintért, eladja 1600-ért. A szárnyat veszi 500 ért eladja 1000-ért. (Nem biztos hogy jó számok tavaly ősszel mondta egy húsboltos barátom)


Én most úgy vásárolok hogy ár stoppos dolgokat Magyarországon, minden mást Szlovákiában, ott olcsóbb.

jan. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Semmilyen pozitív következménnyel nem járna.


De most még megelőzhető az import eltűnése. Minél tovább tartják fenn, annál nagyobb az esélye, hogy leáll az import, és áruhiány lesz.

Utána már hiába szüntetik meg idő lesz mire normalizálódik a helyzet.


Mindenképpen rossz lesz a kivezetése. De talán most még kisebb rossz, mintha később kéne megcsinálni.


Nem hiszem, hogy a többi termék ára visszacsökkenne.

jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Erősödne a forint, mivel az ársapka eltörlésnek örül a piac. Ennek következtében idővel csökkenne az import termékek ára, nem árstoppos termékek ára szintén mérséklődne, mert a kereskedőnek nem kellene más termék útján megtermelni a bevételt.
jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Kizárt, hogy csökkenne tőle bárminek az ára. Ha el tudja adni 1000 Ft-ért, hülye lenne csökkenteni 500-ra. A további inflációt viszont bizonyára pozitívan érintené.

Megszűnne az áruhiány. Pl, 10-ből 8-szor ha megyek egy multiba nincs cukor. Üresek a polcok. Mert rendel belőle egy nagyon minimális mennyiséget, amit 1 órán belül elkapkodnak. Egy multinál mondták nekem hogy pl. napi 12 kg csirkemellfilét rendelnek. 2 kg-t vehet maximum egy ember, tehát ez 6 db vevő! Egy olyan multinál, ahol napi több ezren megfordulnak.

Jelenleg a falusi kisboltoknak emiatt rengeteg vesztesége keletkezik. A helyi boltos mesélte nekem, hogy megvan, hogy mennyit kell neki kirakni. Ennyit nem adnak neki a nagykerben! Ott meg annyit mondtak neki, hogy menjen minden nap áruért. Persze 700 ft-os benzinnel minden nap felmegy Pestre 10 kg cukorért, mi? Azt mondta, van amennyi van, aztán ha megbírságolják, akkor majd becsuk, mert neki ez így már nem éri meg. Mert egyébként ellenőrzik, és horror bírságokat szabnak ki rájuk. Amúgy nyilván ez is a cél, hogy a multiknak kedvezzenek, és a kisboltok zárjanak be. Ezt meg kéne állítani, én nem akarok 1 kg kenyérért bemenni a városba egy multihoz, hogy rámenjen a fél napom.

A piac bizalma nőne, tehát valószínűleg a forint is erősödhetne, bár ez több összetevős folyamat.

jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kisboltos nem hülye, ha 10kg-ot írnak neki elő cukorból, megveszi magának a 10kg cukrot pl. nálunk a 2 boltos egymástól szerzi be a cukrot, így megjelenik a bevételi és a kiadási oldalon is az előírt mennyiség, a vesztesége nulla Ft!


Ársapkás 2,8%-os tej nincs van helyette 0,1%, 0,5%, 1%, 1,2%, 1,5%, 2,4%, 3% meg 3,5%-os ársapka nélküli, így ott sincs veszteség, meg ami számomra röhögést kiváltó a 0,00%-os tej :)


A csirke piaci ára 500Ft/kg (korábban 370Ft), feldolgozás 200Ft/db (korábban 150Ft).

A korábbi 570Ft/kg*2kg+150Ft= 1290Ft/2kg egész csirke árról a jelenlegire 770Ft/kg*2kg+200Ft= 1740Ft/2kg egész csirke, valós növekmény 65%-os kihozatallal 450Ft/2kg!

Mennyivel is nőtt meg az ára??? Miért kerül most a Tescoban pl. 2999Ft/kg-ba?

2kg feldolgozott egész csirkén van 350-400gramm = 0,35-0,4kg csirkemell, a Tesco 2499Ft/kg árban adja a mellfilét, csak 0,35kg-al számolva 0,35kg*2499Ft/kg=875Ft 1 db csirkén, aminek db-ja 1740Ft, így már csak 865Ft-ot kéne beszedniük a maradék 1,5kg-on, az ezen felüli rész már profit!

Ezzel szemben: máj 1 598 Ft/kg, levescsomag 1 036 Ft/kg, szárny 1 498 Ft/kg, felsőcomb 1 427 Ft/kg, alsócomb 1 427 Ft/kg, combfilé 2 398 Ft/kg, zúza 1 598 Ft/kg, csirkenyak 1 118 Ft/kg...


Ami viszont megéri Kot-Kot friss tyúk 879 Ft/kg, ami feltehetően a tyúktelepi kiöregedett tojókat jelentheti. 2kg-ra vetítve 2*879Ft/kg=1758Ft/2kg, de ne gondoljuk, hogy csak 18Ft haszon van rajta :), letojt tyúkokat 2 éve még lehetett venni 250-300Ft-os db árban, de most ez is az egekben van, sőt a kisemberek számára már nem elérhető, eddig akár 4-5db-onként is vehetted, most meg 10 000db-os tétel alatt nem állnak veled szóba!


1kg cukrot árulnak 329Ft-tól egészen 1213-ig, közben kamionos tételben 570euró/tonna, 400Ft=1euró árfolyamon ez 570*400/1000= 228Ft-ra jön ki 1kg cukor. [link]

A legolcsóbb 329Ft-oson mennyi lehet a haszon???

jan. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Idén több lesz a cukorrépa is mivel a termelői ár 10-12Ft/kg-ról felmegy a duplájára 20-24Ft/kg-ra (50-70tonna/ha termés esetén szép különbség a bevételben), a mai fajták esetén 6-6,2kg répából készítenek 1kg cukrot.

Szerintem visszajön az az időszak, hogy az emberek vetnek 50-60m2-nyi répát, kipréselik a levét, napon elpárologtatják a vizet és barna cukrot esznek, ahogy a nagyszülők is tették régen.


Nagymamámnak még azok az edények is megvannak amiben 1942-ben csinálták, nem egy komoly rendszer, de működött. Adott 1 nagy edény ebben van a lepárolandó nedű, a közepében pedig egy kisebb üres edény, az egészet lefedik egy a közepe fele lejtő fedéllel, ebben gyűlik össze a lecsapódó víz. A külső részen szirup lesz, a belsőn meg desztillált víz, vagy más néven pálinka hígító :)


Ugyan így készült a háború alatt a pálinka is, ami fizetőeszközként lehetett élelmiszerre cserélni. Cefre a külső részbe, a belső edény üresen hagyva, lefedés után a sparhelten lefőzték, a pálinka a középső edényben gyűlt össze.

jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2023, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!