Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Olyan céget keresek aki kis...

Olyan céget keresek aki kis mennyiségben tud egyedi acél karóratokot gyártani, tudtok ajánlani párat?

Figyelt kérdés

Az “egyedi” annyit jelent, hogy az általam elküldött fájlt kellene elkészíteni, lehetőleg már üveggel.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2023. jan. 28. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kis mennyiségben egyedi acél? Hát nem órákat, de kisebb alkatrészeket gyárt egyik ismerősöm, kb 5-10 cm méretben mezőgazdasági gépekhez, de ha nagyon részletes oda már nem jó. az üveg a legkevesebb probléma.
2023. jan. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Milyen fájl? Step? Mivel csináltad? Forgácsolni kell?

Itt keresel rá céget? 😂.

Tudok cégeket, de mit akarsz? Forgácsoltatni? Öntetni? Az üveget külön kell megvenni és beleragasztani, vagy pattintani.

2023. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, legutóbb csináltattam egy prés szerszámot, kicsit, nem sokkal nagyobbat, mint egy karóra. Rozsdamentes acélból, step fájlból, netto 89ezer-be került😃.
2023. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3# az még egész jó ár, nekem 250 ezres árajánlatot adtak egy kicsit részletesebb öntő formára. :)
2023. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#1 mit jelent a "nagyon részletes" :D

#2 step fájl lenne igen, itt kérek ajánlást :)


Valami ilyesmi az elképzelés kisebb módosításokkal: [link]

2023. jan. 28. 14:24
 6/12 anonim ***** válasza:

Cirka 12ezer forint?

A képet megnézve, ez egy preciziós öntés, majd forgácsolás és felület kidolgozás, polírozás.

Tehát kell egy öntöde, majd egy gépműhely, ahol van cnc maró/rugalmas gyártó cella, majd a finishelés. A step fájlból csak forgácsolni tudnak, önteni nem. Az öntödei mintához nem jó a mostani step fájl, mert nem fog stimmelni a méret.

Mérnök vagyok amúgy és hasonló munkám van, de nem órák😃.

Ez, amit szeretnél elég nagy darabszámban érné csak meg, mert a hasonló cégek ceruzája vastagon fog, ha kicsi a széria.

De lehet, hogy megúszod egy sima gépműhellyel és nem kell önteni.

Tehát kell egy öntöde, google.

Kell egy jól felszerelt gépműhely, google.

És marha sok pénz😃.

Csak ha már úgyis dumálgatunk, hány darabot szeretnél, mi az a kisebb széria?

2# és 3#.

2023. jan. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!


Jaja nagyon olcsón beszerezhető, viszont szállítási idő horror + nem egyedi, ami nekem probléma.

Elgondolkodtam egyébként azon, hogy a legegyszerűbb az lenne ha 3D nyomtatással (fémporos nyomtatás) készíttetném el, találtam is rá céget, amit nem tudok, az hogy mennyire lesz szép a végeredmény. Finiselést, polírozást stb elvégezném én magam.


1db kezdetnek, viszont hajlandó lennék kicsivel többet berendelni, ha nagyon nem akad cég aki vállalja, márpedig tudom, hogy kevés erre az esély.


Amúgy kis háttérsztori, hogy érthető legyen a helyzet: nagyon szeretem az órákat és szeretnék egy saját egyedi darabot készíteni, magamnak, van több cég is aki azzal foglalkozik, hogy DIY óra, de meh, nem egyedi, nem pontosan olyan amilyet szeretnék. Így úgy döntöttem, hogy majd én megtervezem minden részét (kivéve a szerkezetet), ez inkább fun projekt mint sem komoly vállalkozás :)

2023. jan. 28. 16:21
 8/12 anonim ***** válasza:

Gondolom rozsdamentes acélból kéne, polírozva/szálcsiszolva vagy valamilyen felületkezeléssel. Egy-két darab esetén ne lepődj meg, ha 100 ezer környékén lesz a darabár. Az hogy ez egy kis méretű fém valami ne tévesszen meg, itt a gépi munka a nagyon drága, nem az anyag.


Az üveg ha teljesen sík akkor lehet táblából vágatni, az ehhez képest filléres tétel egy órásmesternél. Ha ívelt/doború vagy hasonló egyedi elképzelés van, akkor az is egy vagyon lesz.

2023. jan. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7-es, ebben az esetben, csak a forgácsolás jöhet szóba. Cnc gépekkel szinte bármit megoldanak. Tudok céget, akivel mi is gyártatunk ezt-azt. Közvetlen dolgoznak step fájlból,én is azt szoktam küldeni nekik. Meg kell velük beszélni. Nagyon rendes a tulaj, segítőkész.
2023. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy darab esetén nem feltétlen kell ehhez CNC, ezt egy egyetemes marógépen (+ körasztallal és vésőfejjel) simán megcsinálja egy ügyes szaki.
2023. jan. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!