Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Revolutra történő "utalás"...

A Revolutra történő "utalás" bankkártyás fizetésnek számít?

Figyelt kérdés

A netbank alapján bankkártyás vásárlásnak gondolnám azt, ha az ERSTE-s számlámról a Revolut-számlámra teszek pénzt. Ezt jól gondolom?


Ebből fakad a második kérdés: ha az ember hitelkártyát terhel meg a Revoluton keresztül (arról tölt rá pénzt), akkor az is kártyás vásárlásnak minősül a hitelkártya szempontjából?



2023. jan. 31. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

“A netbank alapján bankkártyás vásárlásnak gondolnám azt, ha az ERSTE-s számlámról a Revolut-számlámra teszek pénzt. Ezt jól gondolom?“

Igen


“Ebből fakad a második kérdés: ha az ember hitelkártyát terhel meg a Revoluton keresztül (arról tölt rá pénzt), akkor az is kártyás vásárlásnak minősül a hitelkártya szempontjából?”

Ezt már nem merném állítani. Például nekem amikor pultosok próbáltak eladni erste hitelkártyát, rákérdeztem, hogy pl államkötvényt is vehetek-e hitelkártyával, akkor is van-e 30 napos kamatmentes periódus. Erre azt mondta hogy nem, olyankor az ugyanolyan, mint egy készpénzfelvételnél, azonnal elkezd kamatozni…

2023. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Valahogy gondoltam, hogy lehet a dologgal bökkenő, mert különben azt is ki lehetne játszani, hogy hitelkártyáról kamat nélkül jussak készpénzhez egy ilyen revolutos "forgatás" után.
2023. jan. 31. 14:21
 3/8 anonim ***** válasza:

ha a revolutnál teszel rá pénzt az vásárlás

míg ha utalsz a litván számlaszámodra, az nemzetközi utalás

2023. jan. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. jan. 31. 22:38
 5/8 anonim ***** válasza:
otp-nél még működik, legalábbis 2x sikerült már véletlenül így pénzt küldeni a revolutom-ra, mert apple pay-emen a hitelkártya van alapnak beállítva...nem volt semmilyen retorzió, de én is azt hallottam, hogy ezzel tisztában vannak a bankok és befoltozták ezt a rést.
2023. febr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a tapasztalatok megosztását!
2023. febr. 1. 00:29
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 milyen rést?
2023. febr. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7. azt, hogy ne használják hitelszámláról történő utalásra a "kártyás vásárlást".
2023. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!