Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most, hogy kijöttek az új...

Most, hogy kijöttek az új magas kamatú állampapírok, mit csinál mindenki?

Figyelt kérdés
Ma eladtam az utolsó MÁP+-omat. A kérdés már csak az, meddig várjak amíg el nem adom a régi PMÁP-okat? Érdemes kivárni az idei kamatfizetést vagy jobban teszem, ha azonnal eladom mindet és veszek belőlük 16%-ost, hogy jár jobban az ember hosszútávon?

2023. febr. 3. 07:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban minél előbb érdemes a magasabb kamatúra váltani.


Azt kell megnézni, hogy a meglévő papír mikor vált magasabb kamatra. Ha sokára, akkor át kell rakni, ha 1-2 hónap, akkor meg hagyni kell.

2023. febr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Meg kell nézni, mikor van a kamatforduló. Az enyém 3 hét múlva vált át 16 %-ra, szóval nyilván nem fogom már eladni, h újat vegyek rajta.
2023. febr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nekem márciusban vált magasabb kamatra a tavalyi 6 évesem, így már kivárom, nem érdemes átrakni az újba az 1% veszteség miatt.
2023. febr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem 1 (millió) márciusban, 2 májusban és 2 júliusban. Aztán még 2-2 jövőre.


A márciusit megvárom, de akkor a májusit és júliusit nem érdemes?

2023. febr. 3. 09:36
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a májusi és a júliusi már nagyon közel van, amit elbuknál kamatot az több, mint amit az újra kapnál.

Ha a webkincstáron keresztül használod, akkor ott írja hogy mennyi kamatot fog fizetni. Számold ki, ha most veszel helyette az újból, az mennyit fizetne addig a dátumig. (beleszámolva hogy már csak 4-6 hónapról van szó, és "arra az időre adja azt a kamatot" )

Én a júliusit kb ugyan olyannak találtam.

2023. febr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Májusi és júliusi? Akkor van a kamatforduló? Az melyik fajta?
2023. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az egyik PMÁP 2025/J, a másik PMÁP 2026/I. Mindkettő 130-at fizet.


"Számold ki, ha most veszel helyette az újból, az mennyit fizetne addig a dátumig."


Bocsi a kérdésért, de hol tudnám ezt kiszámolni?

2023. febr. 3. 18:44
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Te??? Sehol!
2023. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenki kezdte valahol :)
2023. márc. 14. 15:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!