Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen pénz forgatási módszere...

Milyen pénz forgatási módszerek vannak?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, jelenleg építőiparban dolgozom, de valamerre meg akarok mozdulni mivel most éppen egy helyben toporgok pénzügyileg. Tudom-tudom, válts munkahelyet stb. Kicsit nagyobb képen, a jövőbe nézve gondolkodom, valahogy mindig az ingatlanhoz jutok, ami alatt ingatlan bérbeadást értem, hogy az valószínű nem túl rossz ötlet (igazából más reaális ötletem nincs is). Csak hát ugye nincs semmim gyakorlatilag.


El szeretnék indulni valahogy ezen a "projekten", amit külön kezelnék, amolyan félretett pénznek is lehet nevezni, amit csak erre a dologra használnék fel. Vannak apróbb ötletek, csak magánszemélyként hivatalosan nem működnének. Felmerült az adás-vétel, de üzletszerűen hivatalosan nem lehet csinálni, márpedig kezdésnek mindenképp kis tárgyakkal tudnám csak csinálni, amiből sok kell, szóval ez így nem játszik. Gondoltam edzőtermi eszközök (egyéb acél eszközök/bútorok) gyártására is, de munka mellett az viszonylag sok meló lenne, de a nagyobb gond ezzel is az hogy magánszemély vagyok.


Próbálom értelmesen megfogalmazni hogy végülis mit szeretnék, igyekszem összefoglalni.

Valami olyan módszert keresek, amivel munka mellett el tudok kezdeni kiépíteni egy vállakozás alapot (ez is kérdés hogy milyen területen), és magát a tőkét, amivel vállalkozást tudok indítani. Vállakozás indítás után pedig az volna a cél hogy be tudjak fektetni ingatlanokba, rendbe tenni, és bérbe adni, passzív bevételi forrás céljából.


Ha akár ilyen témát boncoló cikkek, oldalakat küldtök, az is segítség!


Köszi!



2023. febr. 11. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most két észrevételem lenne.

1. Nem tudom, hogy az építőiparon belül mit dolgozol, de ha az végezhető egyéni vállalkozóként, akkor nem adná magát az, hogy most pár évig erre koncentrálsz, igyekszel minél többet tanulni, hogy utána tudj önállóan is dolgozni? Kis túlzással a világ összes pénzét meg tudja keresni egy szépen és igényesen dolgozó burkoló, festő, villanyszerelő, stb. Ez az út nem érdekel?

2. Az ingatlan kiadáshoz (legalábbis hogy abból élj) óriási tőke kell. És ez még mind semmi, ha nem nőnek folyamatosan az ingatlanárak, akkor nem is éri meg szerintem. Mennyi az a profit, ami kijöhet egy lakásból? 4-5-6%? Mióta MÁP+ van, ami fixen 6 fölött hozott, mi értelme van ennek? Most egy prémium állampapír 17% hasznot hoz. Kb. kanyarban sincs egy lakás (amennyiben nem nőnek extrém módon reálértékben az árak!). Szerintem az ingatlanbefektetésből igazán nagy pénzt akkor lehetett kivenni, ha minimum 4-5 évvel ezelőtt vetted meg a lakásokat, amiket kiadsz. Mára a piac telítődött, alacsony a várható hozam, továbbá azért elég jelentős kockázat is van. (Mi van, ha a bérlő nem fizet? Mi van, ha szétveri a lakást dühében? Mi van, ha esnek az ingatlanárak? Mi van ha kivágnak az egész iparágra egy különadót?)

2023. febr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez alapján az ingatlan dolog már annyira nem is foglalkoztat, de már megérte kiírni a kérdést, már ezt is tudom.

Építőiparon belül hivatalosan csak segédmunkás vagyok, ennek ellenére előfordul lakatos, kőműves, festő munka, kertépítéssel is foglalkozunk, öntözőrendszer telepítés stb. De mindez hiába, mivel nincs papír egyikről sem, tehát le kéne tennem az adott szakmát ha azzal akarnék foglalkozni. No meg az aktuális helyzetet nézve valami olyan módszer kellene konkrétan most, amit a mostani munkám mellett tudnék végezni. Ha összegyűlne arra pénz hogy képezzem magam xy területen és vállalkozást is tudjak indítani, akkor az valószínűleg élhető lenne, nem vitatom. Egyenlőre nem tudom hogy melyik szakterületet választanám, az az igazság nem szeretem ha mindig ugyanazt kell csinálni, na de ezt kitalálni még van időm. Most végülis munka mellett akarok plusz pénzt csinálni, és ehhez keresek ötleteket. Az adás-vételhez tudnám hozzáfűzni hogy ott van pl a Hardverapro, elég sokan kereskednek ott, és látszólag nem adóznak utána, vajon nem foglalkoznak az ilyen "kis" kereskedőkkel, vagy hogy lehet az hogy gond nélkül kereskednek többszáz termékkel? Ez a hardverapros adás-vétel gond nélkül menne, csak a hivatalos részével vagyok bizonytalan.

2023. febr. 11. 23:16
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Na, ehhez viszont nem értek, hogy felnőttképzésben hogy működnek ezek a szakmák. Abban sem vagyok teljesen biztos, hogy mindhez kell papír. Egy villanyszerelőnek valószínűleg kell, egy burkolónak meg tudja a franc.


Az ilyen hardveraprós kereskedés meg szerintem megint csak aprópénz, sok meló és utánajárás, no meg a haszonkulcs se hiszem, hogy túl nagy. Elég 1 bebukott üzlet és 10 másiknak a haszna megy a kukába. Az meg már csak hab a tortán, hogy valószínűleg a termékek beszerzése sem éppen jogtiszta, adózni meg senki sem adózik utána. Befektetett munka arányában nem hiszem, hogy túl jól fizetne.

2023. febr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ingatlan az minden csak nem passzív bevételi forrás, ha csak nem fizetsz százalékot egy ügynökségnek, hogy intézze minden ügyes bajos dolgát.
2023. febr. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Képezd magad pénzügyi területen, hogy képben legyél az alap fogalmakkal, mi mit jelent, buktatókkal, kockázatokkal és azokat mérlegelve a lehető legjobb gazdasági döntéseket tudd meghozni.


Érdemes pl. erre olvasgatni:

[link]

2023. febr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!