Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Óvónői kiégés, mit tegyek,...

Óvónői kiégés, mit tegyek, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Azt érzem kiégtem sajnos.

A dajkám hiába kérem sosincs velem vagy épp nincs.

Mivel a kolléganőm műszakjában van.

Féléves váltás van.

Egyedül uzsonnáztatok, 26 gyereket aztán várom velük a szülőket.

Egyedül altatok, mert a dajka mindig csak takarít, 10 percet ül le a gyerekekkel majd megy takarítani, csak a mesémig ül le, majd alvás felénél már megy haza ugye.

Ha reggeles vagyok meg csak 9-re jön. Addig én hittant tartok egyedül.

Tízórainál ott van hálistennek, majd a foglalkozáskor is mindig el megy, mert neki mindig van valami dolga.

Olyan jól esne, ha mikor 26 gyerekkel körjátékozom beállna, mert hatalmas a kör.

Szeretném, hogy rögzüljön nekik a kör megtartása.

Hiába ragasztok le matricát nincsenek mindig ilyen sokan változó a kör mérete.

Vagy ilyet nem várhatok el tőle?

Nekem nem kell hogy megszólaljon csak tartsa a kört.

Ha barkácsolok is mindig egyedül. senki nem segít nekem, se az óvónő társam, se a dajkám, hogy odaülne és egy kicsit segítene, hogy mind a 26 tudjon csinálni, hogy ki tudjunk menni az udvarra is!!

Ők nekik mindig dolguk van a csoporton kívül vagy ha bent is vannak eszükbe se jutna.

Mikro csoportról van szó, 4 fővel dolgozom max, de ígyis nincs 100 kezem. A gyerekeknek lenne jobb, ha tudnának ők is haladni.

A mozgáson is egyedül vagyok, mert akkor is kimegy a dajkám, nem tud végig benn lenni soha.


Úgy érzem állandóan egyedül vagyok és viszem a hátamon a csoportot.



2023. febr. 16. 19:34
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
Otthon màr van, hogy elsírom magam, hogy nagyon nincs már erőm.
2023. febr. 16. 19:34
 2/52 A kérdező kommentje:
Minden foglalkozás előtt mondom milyen segítségnek örülnék.
2023. febr. 16. 19:35
 3/52 anonim ***** válasza:
73%
Valts
2023. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Jól esne, ha látnám, hogy a dajka is leül játszani a gyerekekkel, de ilyet sose látok.
2023. febr. 16. 19:35
 5/52 anonim ***** válasza:
18%
Rinya
2023. febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim válasza:
73%
Mondj fel, pihenj és keress új munkahelyet, ne félj lépni!! Sose késő
2023. febr. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. febr. 16. 20:00
 8/52 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy magán ovit.
2023. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%

Hát hallod, ha leírnám, mit csináltam egész nap, letennéd a hajad.


Én elhiszem, hogy fárasztó, de ez a munkád, te választottad, mert gondolom szereted a gyerekeket. De nem kötelező egy életen át kitartani a választásod mellett, el lehet menni máshová is dologzni, tanulni valami újat. Vagy el lehet menni egy másik oviba.


De amúgy mi úgy szoktuk rendezni a konfliktusainkat, hogy elmondjuk a másiknak, hogy mit érzünk. És akkor a másik reagál rá. És kialakul a kommunikáció.


Amúgy a dajka nem azért van, hogy barkácsoljon a gyerekekkel.

2023. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

Válts munkahelyet.

Én már elég régen voltam óvodás, de mindig - kiscsoporttól nagycsoportig - egyetlen óvónő volt velünk. A dadusok pedig egyáltalán nem foglalkoztak a gyerekekkel, közelünkben sem voltak soha. Ők takarítottak, vagy a fene tudja mit csináltak, de a gyerekekkel semmilyen kontakt nem volt. Szóval ha ez neked rossz így akkor másmilyen munkahely kell.

2023. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!