Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha már középkorú...

Mit tennétek, ha már középkorúak lennétek, és már van akkor egziszetncia ami hátralévő életetkben egy normális (nem pazarló) életre elég lenne?

Figyelt kérdés

Azért ez a kérdés, mert pár év és 50 vagyok. És talán életemben először összeszámolgattam mim is van, forintosítva mindent. És egy kicsit meglepődtem. Mert igazából sosem érdekelt a pénz, amit lehetett félretettem. És az sem boldogított ha drága autóval meg drága cucokkal villoghatok. És világ életemben szorgalmas voltam. Bár inkább munkaholizmusnak nevezném. Na utóbbinak most érett be a gyümölcse. Mind negatív és mind pozitív értelemben.


Nem nem vagyok gazdag, és nem is többszáz millóról van szó, bár jóval több mint egyszázról. Ez nam ez a troll kérdés hogy örököltem 300 millió mit kezdjek vele :) De amit pl belvárosi nagyobbacska lakást kaptam szüleimtől még ifjú koromban... hát ugye az sem kis érték már. Illetve nyilván amiatt is, hogy sosem kellett lakbérrel és hitellel küszködnöm, és mindig jó sok munkám volt, sikerült is félretenni. Talán a "félre" enyhe kifejezés :) Mondjuk úgy hogy egy jó IT-s fizetés jelentős részét.. amit más lakbérre/hitelre költött volna, az nálam "malacperselybe" került.


Viszont azért nem minden boldogság az életemben, sajnos a sok munka miatt sem életre szóló párkapcsolatra, sem gyerekem nem lett (pedig mindig szerettem volna)... De most ezt tegyük félre, a kérdés nem erre irányul.


Na szóval a magány negatívumát és az anyagiak pozitivumát most megpróbáltam összegyúrni. És eljátszottam a gondolattal, ha mondjuk mindent pénzzé tennék (ingatlan, ingóság, stb), akkor most a magas kamatok mellett 15 milló Ft/év kamattal számolhatnék. De ha kamat harmadolódna mondjuk hosszú távon, az sem kevés. És így felvetődött bennem. Ha se család, se gyerek... mi a pöcsömnek gyűjtögetni tovább? Főleg minek éjjel-nappal dolgozni? Egyáltalán minek dolgozni? Havi alaphangon 500e-700e forint kamatból ha nem is fényesen de azért egy személy "Kihúzza" :) Mondjuk ebben az esetben egy kis lakást is bérelni kell, hiszen az alapfeltevés hogy az el van adva. Vagy megteszem hogy mindig a világ más pontján éljek, persze nem nagy lábon. Esetleg néha tingli-tangli munkát bevállalva, csak amihez kedvem van. Szóval inkább szabdnak lenni, ha már így alakult az életem (aminek van jó és persze szomorú oldala is). Nagyjából senkitől és semmitől nem függeni az életem hátralévő részében.


Ti mit tennétek?



2023. febr. 18. 21:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Lazabbra venném a figurát. Ha lenne egy hobbim, ami pénzt is hoz, inkább azzal foglalkoznék. Végre jól érezném magam.
2023. febr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen mikor pont befejeztem a kérdést... az utolsó mondatban kicsit meghasonultam... "Nagyjából senkitől és semmitől nem függeni az életem hátralévő részében."


Eddig is csak magamtól függtem.. mait elrontottam (vagy jól csináltam), leginkább csak saját magam korlátainak, döntéseinek "köszönhetem".


Tehát inkább magamat kellene "legyőzni" első körben :) nem a külső körülményeket. Na de most ebbe nem nenjünk bele. A kérdés inkább gazdasági jellegűnek indult (volna), mint életvezetési kérdésnek.


Bár a gazdaság és eletvezetés ebben az anyagias világban, azért mindenkinél eléggé szorosan összekapcsolódik. :D

2023. febr. 18. 21:25
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sokkal kisebb hozammal se járok munkába már 5+ éve.
2023. febr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

Ez lenne a célom, ahol te most tartasz :)


Talán 50 éves koromra nekem is összejön.


Albérletet biztos nem fizetnék. Vennék egy olcsóbb lakást/házat. Ha a munka nem köt egy helyhez, akkor bárhol élhetsz. Én valamelyik megyeszékhelyre költöznék, most a fővárosban lakom.

100 milliót befektetnék. Abból durván havi 350ezret lehet költeni.

Megélni elég, évi több hónapot külföldön lenni valószínűleg kevés.

2023. febr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Albérletet biztos nem fizetnék. Vennék egy olcsóbb lakást/házat."

Innen lehet felismerni egy milliomost. A spórolásról, nem a pénzszórásról. (Mondom a hülyéknek.:)

A többség meg van róla győződve, hogy a takarékosság nem vezet gazdagsághoz vagy szabadsághoz. Itt hisztiznek, hogy nem tudnak kijönni egyedül 7-800 000 Ft-ból havonta.)

3. voltam.

2023. febr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

4: Finnországban, Hollandiában nem olcsóbb lenni, de a bolygó 75-80%-án sokkal olcsóbb a megélhetés, pl. Ceylonon havi 90 000-ből tudsz élni szállodában all inclisuve úgy, hogy a vizet is kizárólag palackban veszed és mindennap belépőket fizetsz turistalátványosságokban.

Egész Dél-Kelet-Ázsiában ez a helyzet, ha bírod a meleget, akkor oké. Afrika is oké.

2023. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6 - köszi :) Majd ha odajutok, elgondolkozom rajta. :)


Most jut eszembe, hogy volt ilyen témában kiszamolo cikk is Egyiptommal.

[link]


Ha 8 hónapban kijön az ember havi 200ezerből, akkor 4 hónapra jut 650ezer. Abból már lehet utazni. :)

2023. febr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
En ugyanezt tettem, es egy honap mulva leszek 50. Gyereket sosem szerettem volna, ketszer el is valtam emiatt, a hazassagrol sincs tul jo velemenyem, szoval ferjet sem akarok meg egyszer. A penzem nagyobb resze befektetesekben van, tobb orszagban fizetek magannyugdij-alapot is. A kulfoldon eles egyaltalan nem dragabb, mint Magyarorszagon, talan kb 50 varos van a vilagon, ahol igen. Neha tanulok es dolgozom valamit, de mindig azt, ami erdekel, akar onkenteskent is.
2023. febr. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8: Tudnál kérlek információt adni az olcsóbb helyekről és a magánnyugdíjakról?
2023. febr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%
Nem vonulnék vissza teljesen ilyen fiatalon. Sokszor az emberek, főleg a férfiak életminősége és egészsége nagyon leromlik visszavonulás után, ha céltalanná válik az az életük. Valami részmunkaidő vagy közszférás állás, amíg kitalálod, mit kezdesz a szabadsággal
2023. febr. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!