Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen vállalkozási forma...

Milyen vállalkozási forma lenne számomra a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

Arra is kíváncsi vagyok, hogy mennyi a havi/ éves költség...


Tehát van 4 lakásom, amelyek ki vannak adva. Eddig ezt magánszemélyként tettem, fix adózással, sima.


De most vettem egy üzlethelységet is, ahol szeretnék mindenféle dolgot árulni... amolyan mindenes "100" forintos boltra gondoltam, viszont fogalmam sincs, hogy egy ilyen üzlet mekkora havi költséggel jár, ahogy arról sem, hogy milyen vállalkozási formával lenne a legcélszerűbb működtetni. Elsősorban csak kiadásra vettem, de végülis miért ne legyen ez kisboltom, nemigaz?


Mekkora a költsége egy kft-nek?

Na és a zrt-nek?

Mik a feltételek?

Mekkora fix költsége van egy kisüzletnek? (felvennék eladót is, 200 ezres fizuval)


2023. márc. 1. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Atalany
2023. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kft bőven jó vagy lehetsz szjas egyéni vállalkozó


Átalányadózó ev a legnagyobb hülyeség olyan esetben, amikor alkalmazottad van, meg termékeket adsz el


De: keress fel egy adótanácsadót!

2023. márc. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Persze mindenképpen, csak így előjáróban kíváncsi vagyok rá.
2023. márc. 1. 21:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért lenne hülyeség? 90%-os ktghányaddal megy a kisbolt.
2023. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!