Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-en szeretnék eladni...

Ebay-en szeretnék eladni külföldre: milyen szállítási módot kell/javasolt választani? Mik a további teendők?

Figyelt kérdés

Meghirdetnék egy terméket, de az eBay felhasználóbarát felülete nem könnyíti meg a dolgomat... Valamiért azt feltételeztem, hogy ha 2023-ban egy Vinted meg tudja oldani ezt faék egyszerűséggel, akkor egy nemzetközi eBay-nek is működik..(nem).

Kb. százféle szállítási móddal dobálózik, és nem tudom, mit válasszak, illetve, ha valaki megveszi a terméket, mit kellene vele tennem a továbbiakban.

Nem tudom, melyik szállítási mód mit tud, miben különbözik egyik a másiktól, mennyibe fog kerülni nekem, hogyan fog eljutni hozzám a futár, ha megveszik a terméket?



2023. márc. 9. 07:16
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Talán ha azzal kezdted volna a kérdésedet, hogy pontosan mit is szeretnél eladni... Teljesen más, ha egy szagos radírt, vagy ha egy íróasztalt, érted...
2023. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ahogy feltetted a kérdést, meg is tudom válaszolni :D

Nem 1 konkrét termékről van szó, 1-2 kg alatti (legális) cuccok. Van kisebb, van nagyobb. A legnagyobb mérete 20*30 cm.

2023. márc. 10. 10:49
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Akkor kérdezek tovább. Miből következtetsz rá, hogy majd pont tőled veszik meg azt a terméket, ha az amúgy elérhető szerte a világon. Ha saját készítésű termékekről van szó, akkor persze megértem, hogy az ebayen is árulni szeretnéd, illetve minél több helyen.

A scam csalásokról hallottál már? Egyik módja, hogy vevőnek hazudja magát a csaló, úgy tesz, mintha elutalta volna neked mondjuk paypalre a vételárat, majd hírtelen érkezik egy email látszólag a paypaltől, hogy kattints ide, add meg a bankkártyád adatait, hogy hozzáférj a pénzhez, egyúttal kifizesd a látszólag bagatell, mondjuk 5 dolláros szállítási díjat... Te boldog vagy, csilingelnek a szemed előtt a dollárok, hogy nemsokára hozzájutsz az 500 dolcsis vételárhoz, gondolatban már el is utaztál belőle wellnessre, amikor pittyeg az sms a telódon, hogy épp most vásároltak Nigériában a kártyáddal 200 dolcsiért...

Hm?

2023. márc. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet én nem értem a saját kérdésemet, de valahogy úgy érzem, nem arra kaptam választ, amit kiírtam :)
2023. márc. 10. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!