Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon milyen célokra...

Magyarországon milyen célokra tudják a csalók felhasználni a személyes adatokat?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm majnem csalás áldozata lett ,szerencsére időben eldicsekedte nekem a nagy hirt,hogy egy nagyon gazdag beteg néni ráhagyná a vagyonát és segitsek neki a papirozásban.Kideritettem hogy magyarországi cigányok vannak a háttérben.Sajnos a hölgy elküldte már a nevét,lakcimét,igazolvány számát a csalóknak,de semmi egyebet.Mi szerbiában élünk ,szerbiai adatokról van szó.Az a kérdésem,hogy tunak-e ártani a csalók a hölgynek,ezekkel a kicsalt adatokkal?Köszönöm

2023. márc. 10. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha hamisítanak egy igazolványt, akkor pl tudnak felvenni esetleg hitelt a nevében. De ahhoz valszleg a név cím és igazolványszám kevés.

Mindenesetre én jelenteném a rendőrségen az esetet.

2023. márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krwkco ***** válasza:
100%

"Sajnos a hölgy elküldte már a nevét,lakcimét,igazolvány számát a csalóknak..."

Érdemes talán bemenni a hivatalba és új igazolványt kérni. Akkor, ha egy igényesebb helyen (bankban stb) akarják használni az adatokat, a központi nyilvántartó lekérdezésre visszajelzi, hogy az igazolványszám már nem érvényes.

2023. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell aggódni, pusztán az adatokkal semmilyen módon nem tudnak visszaélni. Bankban biztosan nem tudják használni.


Egyetlen dolgot tudok elképzelni mégis, mivel említetted milyen nemzetiségiekről van szó, valószínűleg egy céget akarnak a szerb állampolgár nevére átíratni. Adótartozással rendelkező céget.


Remélem, hogy az iratai másolatát nem küldte el a c-nak!

2023. márc. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:

"pusztán az adatokkal semmilyen módon nem tudnak visszaélni."

Magyarországon pl. érvényesíttetni lehet vele egy előrefizető SIM kártyát. Azután használhatják bűncselekményeknél kommunikációra vagy illegális internetes tartalmak letöltésére.

Vagy, ha jó hamisítványz tudnak az adatokkal csinálni, akkor online nyithatnak egy bankszámlát.

Vagy biztosan vannak még ötleteik. A bűnözők találékonyak, eszmét cserélnek és rendszeresen járnak továbbképzésre. (A böribe.)

2023. márc. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazából ezeket az adatokat lazán rairjuk egy privát adás vételi szerződésre, meghatalmazás például postai ügyintézésre. Én fejből tudom az igazolvány számomat annyiszor írtam le , volt hogy a futarnak is mert átvettem a szomszed csomagját.


Nem kell ilyen ért se új lakcímet kerni , se igazolványt, ezekkel az adatokkal semmit se lehet tenni, igazából nem is titkosak.

2023. márc. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Magyarországon pl. érvényesíttetni lehet vele egy előrefizető SIM kártyát."

Külföldi személy adataival nem tudsz magyarországi sim kártyát online "adategyeztetés" címén érvényesíteni.

2023. márc. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!