Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 700.000 ft megtakarítást mibe...

700.000 ft megtakarítást mibe vagy hova érdemes befektetni hogy több legyen belőle?

Figyelt kérdés
Valami jó ötlet, terv?
2023. márc. 19. 21:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Nekem van tervem, de az az én tervem és nem a tied.


hozzáértés nélkül marad az állampapír.. vagy tanulhatsz rajta valami piacképes szakmát.

2023. márc. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

Leginkább tanulása: piacképes szakma + nyelv, hogy 5 év múlva ne 700 000 forint plusz kamat legyen a számládon, hanem havi szinten a rendszeres jövedelmed legyen ennyi.


Ilyen alacsony összeget kár pénzügyi befektetésre fordítani, mert ha lekötöd hosszú távra valami fos állampapírban, akkor is max jó esetben pár százezres hozamod lesz több év eltelte után. Sokkal nagyobbat profitálhatsz belőle ha a tanulásodra fordítod vagy aktívan kereskedsz vele, tőzsdézel stb...

2023. márc. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
2: Nekem az hiányzik, hogy a piacképes szakma/nyelvtudás megléte és a nagy bevétel közt mi van időben.
2023. márc. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt hogy mi van időben?


Tegyük fel befekteti a 700 000 forintot PMÁP-ba - nagyon jó esetben 7 év múlva kivesz 1 milliót.


Ehelyett elmegy 3 évig programtervező informatikus BSc-re ha nincs lakása akkor a 700 000-ből fizeti a kaukciót mellette elmegy diákmunkára amiből fizeti az albérletet. 3 év után elmegy teljes állású junior szoftverfejlesztőnek ami SZJA kedvezménnyel alaphangon 500-550 nettó bpesti multinál. 4 éves tapasztalattal a fizetések (medior) bruttó 1,2 - 1,4M között mozognak. Egy év alatt keres több mint 10 millió forintot és rendelkezik rendszeres (magas) jövedelemmel amiből tud komolyabb összegeket félretenni és nagyobb volumenű befektetéseket intézni

2023. márc. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%

"3 év után elmegy teljes állású junior szoftverfejlesztőnek"


Ezt nem tudtam. Köszi.


De mi van, ha a "valami piacképes" az nem szoftverfejlesztő, mert nem alkalmas rá vagy nem akar seggelős munkát, akkor minden szakmában tudod, hogyan lehet pénzt keresni?

Mert nem mindegyikért fizetnek alkalmazottként jól akkor sem, ha piacképes.

Tudod, hogy kell felfuttatni egy vállalkozást, marketinget csinálni, jól árazni, alkalmazottakat felvenni, ügyfelekkel bánni, stb.?

Mert én nem.

Hiába is értek valamihez, amivel mások sok pénzt keresnek.

És ezen múlik, nem a szakmai tudáson.

2023. márc. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

"3 év után elmegy teljes állású junior szoftverfejlesztőnek2

Meg az is, hogy az biztos, hogy ha 3 év múlva beírod a keresőbe, hogy ezzel a végzettséggel állásba akarsz menni, csak úgy dőlni fognak a medián bér három-négyszereséért az állásajánlatok a neten?

Vagy akkor majd már valami más társadalmi berendezkedés lesz és nem lesz ez a tudás piaclépes és/vagy nem a neten fogják keresni ezeket a szakikat?

Bármi megtörténhet addig.

2023. márc. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
15%
Bitcoint erdemes venni
2023. márc. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
#5 akkor tanuld meg. 5 éve azt se tudtam mi az a vállalkozás. Most mégis a vallalkozasomból élek.
2023. márc. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

8 mit vállalkozol?

Köszi

2023. márc. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%

"Tegyük fel befekteti a 700 000 forintot PMÁP-ba - nagyon jó esetben 7 év múlva kivesz 1 milliót."


Aztán 7 év múlva kapsz belőle 1 kiló kenyeret :D

2023. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!