Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi időt illik gondolkodni,...

Mennyi időt illik gondolkodni, hogy elfogadok-e egy állást?

Figyelt kérdés

Interjúra megyek, ott fog kiderülni számomra is, hogy megfelelnek-e a feltételek, nem csak nekik derül ki, hogy én megfelelek-e. Mégis mindig a munkaadói oldal hivására kell várni a munkavállalónak, ők meg rendszerint úgy veszik, hogy akkor nekem már biztos jó.

Nekem viszont van 2 megbízási szerződéses állásom, azokat szeretném megtartani, plusz képzésre járok, tehát pl. sok múlik azon, hogy munkaidőben mennyire rugalmasak. Emellett nyilván nem 1 helyre megyek interjúra, tehát én is kalkulálok, hogy hol lenne a legjobb nekem.

Nos, a kérdés, hogy ha hívnak, hogy engem választottak, munkavállalóként mennyi gondolkodási időt kérhetek, hogy én is őket választom-e?


2023. márc. 25. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb cégről van szó akkor interjú után nem azonnal fognak igent mondani ők sem. Ha kaptam ajánlatot (általában több nap telt el interjú után az ajánlatig, még ha éreztem, hogy annyira jól sikerült, hogy tuti felvesznek akkor is. A multiknál hosszú az approval chain meg mire végigér az információ.) ) nekem mindig elmondták, hogy mikorra várnak visszajelzést, általában kaptam 2-3 napot. Nyilván ha ezt mondják neked is akkor még tudsz alkudozni, hogy XY dátumig jelzel vissza. Bár ennyi idő szerintem bőven elég mindent átgondolni.
2023. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100ból 99x amikor ajánlatot kapsz akkor azt is hozzáteszik, hogy meddig kérnek választ. Tipikusan 3-5 munkanapig érvényes az ajánlat, ameddig meg kell erősítened vagy el kell utasítanod.
2023. márc. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-3 nap bőven reális átgondolni.

Másik pályázatokat, meg egyéb melókat lezongorázni már nyilván nem. De ezeket tisztázni kell már az interjún is

2023. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha én vagyok a pályáztató, hagyom, hogy a pályázó aludjon rá egyet. A döntést a következő napon várom. Nyilván előfordulhat, hogy a másik helyről csak az egyhónapos felmondási idő végén engedik el, tehát lehet, hogy sokkal később tudom csak felvenni. De eldönteni, hogy akarja-e, másnapra kell.
2023. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem eddig úgy volt, hogy ők 2 nap után hívtak, hogy akkor várnak és kézpénznek vették, hogy megyek is. Miközben abban a 2 napban én mehetek máshova is interjúra, és nyilván ott is várnék kicsit, hogy értesítsenek. Ezért nekem az 5 munkanap alap, én is megértem, ha annyit ülnek rajta, nem kettőt.
2023. márc. 29. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!