Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyiket befektetés a jobb és...

Melyiket befektetés a jobb és Miért? Budapesten 57m2 Panel 3 szobás vásárlása vagy 43m tőkét állampapírban kockázatmentesen garantált közel +16m/2év kamatot?

Figyelt kérdés

-Egy budapesti saját tulajdonú albérletkiadás már van.

A 2. kiadott lakás lenne befektetés célból.

/ugyanakkor saját életvitelből is jobban tetszik mint a meglevő, mert nagyobb, mert világos/

-A két lakás albérletkiadása tartós befektetési keresetkiegészítést jelentene számomra.


Befektetés szempontjából melyik a jobb?

Az ingatlan szerintem reál áron van, -~6% alku alap is benne van.

Jó állapotú, redőny, klíma, szúnyogháló, szép burkolatok, csempék, izléses kialakítással, bevésett vezetékekkel.



2023. márc. 25. 22:27
A kérdező szavazást indított:
Tőke 43m +16m garantált hozam 2 év alatt = új Tőke ~58m
Világos 2,5 szobás 57m2 családbarát helyen Budapesten?
18 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
71%

Ez az állapmpapír varázs addig jó, amíg parkol a pénzed, és nem tudod valami kezzel foghatóba fektetni.

De hosszú távon masszív bukó lesz az ingatlanhoz képest így is.

A HIVATALOS infláció 25%, az állampapír meg csak 16%-ot fizet.

Rengeteg pénze van most a lakosságnak állampapírban, az szinte mind arra vár, hogy a megfelelő ingatlanba ugorjon.

Ha venni akarsz, most vegyél szerintem, de jövőbe nem lát senki.

2023. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
72%
Egy lakás jó tömegközlekedéssel meg némi zölddel a környéken szuper befektetés.
2023. márc. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
65%
Csupa jókat írsz a lakásról, számomra nem is lenne kérdés, hogy a lakás a jobb opció! Arra hiába vársz, hogy olcsóbb legyen, nem lesz!
2023. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%
A bérleti díj bevétel/befektetés arányáról nem írsz, de a LAKÁS!
2023. márc. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

43m lakás, kiadva 150-220e/ho -ingatlanos 1havi költség - ado kiadas utan,

1x volt problémás lakoim masik ingatlanba utana covid alatt inkabb üresen hagytam a helyet. Náluk jó volt a mindenfele bejelentett körülmény, ha haver lakja az más, de vele szigorubb szerződést kötöttem előbbiből tanulva..


Mérleg nyelve az hogy az allami kamat 2év alatt kb 8,3 évnyi bérleménnyel ér fel kinlódás nélkül. Miközben ugy mond kézpenzem van es barmikor bonthatom.

Vétel esetén lesz egy 50éves panelem, ami 30év alatt termeli ki magát kb, és akkor 80éves lesz, így se biztos hogy jó vétel. Nagyon tetszik nekem, de ez minden pénzem és szülői besegitést is elviszi


Valahol mérlegelem azt is kamatbol hányévig nem kellene dolgoznom teszem azt.


Hajlok az állampapir felé, diverzifikáció kapcsán megint nem okos a döntés.

Kompenzálhatom hogy a havi megtakaritásom tőzsdei tanulás részvények vásárlására használom fel, mégse a 43at rakom a pirosra.

2023. márc. 26. 19:56
 6/30 anonim ***** válasza:
79%
#5: wishful thinking azt gondolni, hogy majd a panellakások ára jól lemegy amíg a vevőknek állampapírban kamatozik a pénze
2023. márc. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%

Azt is számold bele, hogy 8-10 év alatt kb. meg fog duplázódni a lakás piaci ára.

Ahogy előttem is írták, ha a kamatok lejjebb mennek, akkor kiáramlik a pénz az álomkötvényből és keresletként megjelenik az ingatlanpiacon, azonnal megnyomva 15-30%-kal az árakat. Ha addig álompapírba rakod a pénzed, pont ott fogsz tartani, hogy "ugyanezt" a lakást veszed meg, de kb. annyival drágábban, mint amennyi kamatyjövedelmed lett az álomkötvényből.

Kockázat meg mindenben van, egyikben is, másikban is.

Viszont sokan szívesen cserélnének veled ebben a dilemmában. 😂

2023. márc. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Az inflációról amúgy hallottál már, kérdező?
2023. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
20%

#8

Az inflációról ilyenkor azok a hivatásos okoskodók beszélnek előszeretettel, akiknek ugyan nincs pénzük lakásra, de akarnak mondani valami frappánsat, hogy odaszúrjanak annak, akinek van.

Kérdező, tök mindegy melyiket választod a két jó megoldás közül, csak irigyelni tudlak érte. ✌

2023. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
11%
A 43 millió forintos megtakarítást figyelembe véve én egy harmadik megoldást választanék, aktívan forgatni kezdeném azt a pénzt a tőzsdén. Nagyon nem kéne megerőltetned magad, hogy ezzel a pénzzel az állampapír mostani 16%-os kamatát bőven meghaladó hozamot termelj.
2023. márc. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!