Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen papírokat kell megőrizn...

Milyen papírokat kell megőrizni fiatalon nyugdíj intézèséhez? Az oké,hogy mindent le kell fűzni stb, de mit kell majd magunkkal vinni ügyintézésnél. Hogyan zajlik ez? Mindenki gyűjt vagy 50kiló papírt és azt be kell vinni? Fogalmam sincs.!?

Figyelt kérdés
2023. márc. 27. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan hogy szamitogep, halozat, rendszer stb.

Digitalis vilagban elunk. A bejelentett munkaidnak nyoma van. Csak a 89 elottieket kell kerdes eseten igazolni.

2023. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Manapság minden elektronikus, nem kell semmit megőrizni, vagy nem kell 40+ évnyi papírt magaddal cipelni.
2023. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
1: a régi papírok is digitalizálva vannak, akkor kell csak előszedned őket, ha valami hiányzik, valamivel nem értesz egyet.
2023. márc. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezt mondtam en is? Ha felmerul valami ami nem stimmel 89elottrol azt kell igazolni. Attol mert digitalizalva lettek szamos regi esetben rosszul vannak rogzitve vagy tevedek, hianyosak. Nem egy es nem ketto embert ismerek akiknek maguknak kellett igazolniuk a munkaviszonyt regrol.
2023. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 NTBS ***** válasza:
Munkaszerződés, Jogviszony igazolás. De elméletileg ők is kiszámolják.
2023. márc. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Évente kérj egy adategyeztetést, elég mindig az utolsót őrizni. Más nem kell.
2023. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6: Ez jó ötlet!
2023. márc. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azt a munkáltatói igazolást őrizd meg, amelyen szerepel, hogy mettől meddig voltál náluk munkaviszonyban, továbbá ha adtak ki a járulékok levonásáról igazolást, akkor azt is. Nekem eddig 3 munkaviszonyom volt, ez 6 db papírlapot jelent. :)


Hiába élünk digitális világban, nekem ebből a 3 munkaviszonyomból kettőnél nagyon eltérő adatokat hozott ki a "digitális világ". A nálam lévő papírokkal igazoltam a valóságot (nem 1989. előtti időszakról beszélhetünk), és korrigálták mind a szolgálati időmet, mind az alatta elért járulékköteles jövedelmemet.

Tedd csak el, nem kér enni, bármikor jól jöhet...

2023. márc. 28. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#6 Teljesen igazad van. Én is többször kértem adategyeztetést, mert hibák voltak a nyilvántartásban. Évente talán túlzás, de minél közelebb vagy a nyugdíjkorhatárhoz annál gyakrabban kell. Időben kell kérni, mert a levelezés elhúzódhat hosszú hónapokon keresztül. Nekem sikerült mindent tisztáznom, így nyugodtan várom a nyáron esedékessé váló nyugdíjmegállapítást.
2023. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#1 Sajnos ez nem teljesen így van. Biztosan tudom, hogy Szombathelyen egy beázás miatt egy csomó adat eltűnt az elektronikus nyilvántartásból a 90-es évekből. Hogy miért nem volt másolat, biztonsági mentés, felhő?? Nem tudom.
2023. márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!