Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresői járadékot hogy...

Álláskeresői járadékot hogy tudom igényelni egy összegben a 3 hónapot?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 21. 06:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a valódi kérdés?


Ha valaki igényelte az ellátást és akár csak 1 napra vette igénybe, akkor a neki járó fennmaradó részét egy összegben kérheti a következő feltételek fennállása esetén:


Abban az esetben, ha az álláskeresési járadékban részesülő álláskereső a járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően határozatlan időtartamú teljes vagy legalább napi négy óra munkaidejű részmunkaidős munkaviszonyt létesít, akkor kérelmére a folyósítási időből még

fennmaradó időtartamra járó juttatás meghatározott mértékét egy összegben ki kell fizetni a folyósítási idő letelte után, amennyiben a munkaviszony folyamatosan fennáll. A kérelmet az álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani, a juttatást a kérelem benyújtásától számított két hónapon belül kell kifizetni.


Az egy összegben kifizetendő juttatás mértéke a még hátralévő időtartamra járó juttatás összegének 80 százaléka. Nem igényelhető a juttatás, ha az álláskereső az álláskeresési járadék folyósítása alatt ugyanazzal a munkaadóval létesít munkaviszonyt, amellyel az álláskeresési járadék megállapítását megelőzően utoljára munkaviszonyban állt.

2023. ápr. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igazából, mennék ki külföldre dolgozni,bejelentett munka minden szabályosan lepapirozva lesz.


Csak meg nincs papírom mert majus elején mennék, ebben az esetben tudom kérni?

2023. ápr. 22. 09:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok korlátozást arra vonatkozóan, hogy ha külföldön helyezkedsz el, akkor nem kérheted. Viszont megerősíteni sem tudom, de jogszabályi akadályát nem látom. Kérd, aztán majd meglátod, hogy ha elutasítják, akkor mégis mire hivatkozva teszik mindezt. :)
2023. ápr. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert van szerződésem a kinti munkahelyre csak nem tudom hogy ha be is mutatom megkapnám e itthon az álláskeresőit.
2023. ápr. 24. 07:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Értem én, de fentebb már jeleztem, hogy a puding próbája az evés. :)
2023. ápr. 25. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megtudtam hogy ahhoz hogy egyben kifizessék határozatlan munkaszerződésre van szükség, amennyiben találtál új munkahelyet. Ha nincs csak határozott akkor is megkapom csak nem egyben. És az sem gond hogy kint dolgozol közben úgy is jár csak be kell mutatni nekik a külföldi szerződést.
2023. ápr. 25. 10:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy honnan "tudtad meg", de a fent bemásolt feltételek nem tartalmazzák azt, hogy határozott időre kötött munkaviszony esetén is járna bárhogyan is. :)
2023. ápr. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tényleg bocsi félre informálódtam nem jár, csak addig ameddig nem kezdesz dolgozni.
2023. ápr. 26. 21:23
 9/9 anonim ***** válasza:

"nem jár, csak addig ameddig nem kezdesz dolgozni."


Mi van?!?!?!


Érted egyáltalán a leírtakat?

2023. ápr. 27. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!