Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy "Lot" a...

Mit jelent az, hogy "Lot" a tőzsdében és a kriptoban ?

Figyelt kérdés

Utána néztem és próbáltam minél jobban informálódni, eddig amire jutottam az az röviden, hogy - A lot egy olyan mértékegység, amely meghatározza a kereskedés méretét (pozicíót), mi határozzuk meg a lot mértékét mi állítjuk be.


- Igazából az nem világos, hogy mire való ? Miért jó?


- 1 lot egy adott összeg ? pld nekem 1 lot az 100 dollárt fog érni ha

ennyinek állítom be a mértékét ? Ha ez helyes így akkor nem felesleges

a lot használata, miért nem csak 100 dollárral nyitom a pozíciót és

ennyi ?


- "A lot az egy olyan mértékegység ami meghatározza a kereskedés méretét"

szóval, hogyha 1 lotal nyitok és sikerül a trade, profitot realizálok

akkor 1 lotos tradem volt ? 1 lot ebben az esetben 100 dollár ergo egy

+100 dolláros tradem volt ?


Ha valaki eltudná magyarázni leegyszerűsítve, hasonlatot mondani, hogy mit is takar azt megköszönném, ha hülyén fogalmaztam meg némelyik sort akkor azért előre is elnézést, még rettentően zöldfülű vagyok ebben a világban. 😅



2023. máj. 2. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
A szabványos (standard) lot mérete 100.000.- egységnyi bázisdevizának felel meg. Tehát nem lehet például 1 eurót venni. Egy LOT az 100 ezer eurónyi vétel, ha veszel. Brókere válogatja amúgy. És persze aranyból, vagy lisztből vagy Nazdaq-ból is értelmezve van az 1 LOT. Van, ahol 1000 uncia arany 1 LOT. Minden bróker tájékoztat, hogy nála miből mennyi az 1 LOT.
2023. máj. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát 1 lot 100 euronyi kriptot vagy tesla részvényt ?
2023. máj. 2. 16:31
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Nézd meg ezt a 18 részes sorozatot, s minden kérdésedre választ kapsz: https://www.youtube.com/watch?v=9wb2bViWdkQ&list=PLo8a2-WFbY..
2023. máj. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
2023. máj. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek! 😁
2023. máj. 2. 17:10
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tehát 1 lot 100 euronyi kriptot vagy tesla részvényt ?"

Neeeem.

A LOT százezer bitcoint jelent bitcoinból (BTC). Vagy 1 LOT TSLA százezer darab Tesla részvényt jelent. Standard értelmezés szerint.

2023. máj. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!