Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 18 évesen mit kéne írnom az...

18 évesen mit kéne írnom az önéletrajzomba?

Figyelt kérdés
18 évesen gondolhatjátok, hogy nincs sok tapasztalatom. 1 helyen dolgoztam eddig. Mit írjak az önéletrajzomba? Versenyeredmények, nyelvizsga ilyenek az jó, vagy túl komolytalan?

2023. máj. 15. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Pár konkrétumot írhatnál, de pár példa:

- növénygondozónál írhatod az eredményeiden kívül, hogy otthon miket termesztettél, milyen fákat gondoztál

- gyári szalagmunkánál írhatod hogy jól tűröd a monotonitást, sokáig tudsz koncentrálni

- bolti eladónál akár ugyanezt

- ingatlanközvetítésnél pl azt hogy jól tudsz kommunikálni

stb.

2023. máj. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Nyári munka, bármilyen diákmunka?

Nyelvtudás, számítógépes ismeretek?

Nyilván egy pályakezdő esetében a személyes jellemzők lesz a hosszabb rész, nem a munkatapasztalat.

Tehát sorold fel mindig azokat a sallangokat, amelyeket az adott álláshirdetés kér. Pl. jó problémamegoldó készség, csapatjátékos, blabla. Csak aztán készülj fel rá, ha behívnak, erre tudj példát is mondani. Én jártam úgy, hogy beírtam ezeket, aztán mondta az interjúztató, hogy persze ezek jól hangzanak, de mit is értek alatta?

2023. máj. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Itt egy minta önéletrajz pályakezdők számára


[link]

2023. máj. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
23%
Legfontosabb a fizetési igény. Azt ki ne felejtsd!
2023. máj. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!