Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vàltanál munkahelyet a helyemb...

Vàltanál munkahelyet a helyemben, ha gyereket szeretnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Óvónő vagyok és elég messze dolgozom egy egyházi intézményben a lakhelyemtől.

Már 2 éve dolgozom és most már szeretnénk pàrommal kisbabàt.

4 hónapja vagyunk rajta sikertelenül.

Ma megláttam egy hirdetést, hogy egy hozzánk nagyon közel lévő egyházi intézményben keresnek óvónőt, ahol sok ismerősöm dolgozik és nagyon régóta álmodozom, hogy bejussak oda.

Azonban általában mindig 1 év hatàrozott után véglegesítenek és ott tudják, hogy szeretnénk már babàt, mert pàran közülük még az esküvőmön is ott voltak és ismernek engem arról a munkahelyről, meg ugye a főnök is.


Csak szeptembertől lehetne kezdeni.

Én azonban nem tudom mit tegyek. Felejtsem el? Mert végleges a helyem és hàtha lesz később is lehetőség?


Sajnos én nem szeretnék leállni a próbálkozással most egész nyàron aztán egy évig megint szeptembertől. Hisz most is arra vàrtam, hogy végrr legyen szerződésem, mert hamarabb akartuk volna a babàt.


Aztán igazából így se sikerült 4 hónapja rendes menszi és ovu ellenére.


Persze tudom 1 év alatt sikerülhet..


Azon is agyaltam, hogy jelzek neki augusztusban, ha tudom, hogy addig nem sikerül.


Aztán utána elhelyezkedem úgy megbeszélem vele, hogy tudja, hogy szeretnék gyereket...., de szerintem bármennyire is ismer és kedvel az a fönök engem, nem fog véglegesíteni meg felvenni.



2023. máj. 19. 15:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Főnök*
2023. máj. 19. 15:18
 2/8 anonim ***** válasza:
A cél szentesíti az eszközt.
2023. máj. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jelentkezz de addig ne mondj fel a mostani helyen, csak ha felvesznek ide az újra. Ha összejön akkor majd alakul, ha nem vesznek fel meg úgyis tárgytalan és maradsz ahol vagy.

Sajnos simán lehet hogy évekig nem jön össze a baba úgyhogy csak erre alapozva nem maradnék a mostani helyen ha az új is felvenne. Hiába ismer a főnök nem kérdezhetne rá arra hogy akarsz-e a gyereket mostanában illetve nem is diszkriminálhatna ezért. Amíg nem vagy terhes és túl a harmadik hónapon ne beszélj vele ilyenről hogy te már X hónapon belül szülési szabira is akarsz menni.

2023. máj. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben, de ha határozottra vesz csak fel? Mert itt 1 év határozott idő után véglegesítenek.

Ha teherbeesek és nem mondom 3 hónapig az ok, el tudok menni gyedre azonban utána nem tudok semmiképp visszamenni, mert nem lesz végleges szerződésem és úgyis azt fogja veglegesíteni, aki utánam megy.:/

Nekem meg az lenne a cél, hogy Ott legyek.

Számomra, ha megkérdezik mi a fontosabb. Akkor a babát mondom, de utána a munkahely áll persze..., ahol tudom, hogy jól érezném magamat.

Sajnos én is úgy làtom nem lesz könnyű a baba projekt, nem is akar jönni, meg van is egészségügyi gondom.

Ezért is szeretném mihamarabb a babát!:/:)

2023. máj. 19. 15:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor is megpróbálnám az új helyet, főleg ha eü gond miatt még nehezebben is tudsz teherbe esni. Teljesen egészséges nők számára is évekig tarthat, ennyire bizonytalan dolog miatt nem hagynék ki egy jó lehetőséget. Ha meg mégis összejön egy éven belül akkor is benne van hogy GYED után is van üresedés ahová vissza tudnak venni ha előtte nem véglegesít (nem tudom felétek mi a helyzet, mennyire "hiánycikkek" az óvónők).

Egy próbát szerintem megér hogy legalább jelentkezel, mert ha tényleg fel se vesz akkor feleslegesen aggódol hogy mi lesz ha...

2023. máj. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Egy próbát szerintem megér hogy legalább jelentkezel, mert ha tényleg fel se vesz akkor feleslegesen aggódol hogy mi lesz ha..."

Egyetértek. És tagadd le, hogy babát akarsz a barátaid előtt is, akik ott dolgoznak, mert elfecsegik. Ez a kettőtök dolga csak.

2023. máj. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen. Köszönjük szépen!:)
2023. máj. 19. 16:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy számít-e a GYES esetleges összege. Ha normálisan keres a párod, akkor nem az a havi 150 fogja megváltani a világot, főleg úgy, hogy egy gyerekre amúgy sem elég a világ pénze sem.
2023. máj. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!